Байден вважає Трампа відповідальним за швидке виведення військ США з Афганістану
Президента США Джо Байдена під час виведення американських військ з Афганістану у 2021 році "серйозно обмежували" дії його попередника Дональда Трампа, повідомляє в четвер Associated Press з посиланням на доповідь Ради національної безпеки.
"Президент Байден був значно обмежений у варіантах під час виведення військ з Афганістану через умови, залишені його попередником", - йдеться в документі.
У ньому зазначається, що коли Байден став президентом, у талібів була найсильніша військова підготовка з 2001 року. При цьому доповідь містить критику надмірно оптимістичних оцінок американської розвідки щодо готовності афганської армії до ведення активних бойових дій.
На тлі швидкого виведення військ США та НАТО з Афганістану таліби в серпні 2021 року практично без боїв встановили контроль над усіма провінціями країни. 15 серпня таліби зайняли Кабул, президент Афганістану Ашраф Гані та представники його ближнього кола залишили країну. Евакуація іноземних громадян та тих, хто працював із іноземними місіями в Афганістані, тривала до кінця місяця.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки
23:04, 06.12.2025
Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США
22:27, 06.12.2025
Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні
21:56, 06.12.2025
Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії
19:53, 06.12.2025
Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп
15:53, 06.12.2025
ОСТАННЄ
Росіяни атакували дронами місто Оріхове, поранено жінку
15:04, 07.12.2025
У Норвегії викрили російську операцію впливу на академічну та експертну спільноту - РПД
14:59, 07.12.2025
Країни Бенілюксу: вітаємо будь-які ініціативи досягнення миру, проте "жодного рішення щодо України без України"
14:53, 07.12.2025
Ворог просунувся у Донецькій та у Запорізькій областях - DeepState
14:35, 07.12.2025
Росіяни завдали удару по греблі Печенізького водосховища – селищний голова