Зупинка заводів будматеріалів неминуча у разі погіршення ситуації з енергопостачанням – президент ВСВБ
У разі тривалих та непередбачуваних відключень енергопостачання виробники будівельних матеріалів будуть змушені зупиняти підприємства повністю, повідомив президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій.
"Якщо світла не буде більше 12 годин на добу, а підключення будуть поза прогнозованими графіками, то підприємства зупиняться: втрачати дороге обладнання ніхто не наважиться. Товарні бетони 3-4 години в ємностях не виживуть - це жахливі збитки", - повідомив Салій у коментарі агенству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, альтернативних джерел енергії для підприємств з виробництва будматеріалів із енергоємністю понад 1 МВт фактично немає.
Як повідомив президент ВСВБ, спад виробництва та споживання будматеріалів в Україні, який розпочався з початку повномасштабної війни, триватиме до старту будівельного сезону у 2023 році. Водночас він зазначив, що попри достатній запас сировинних ресурсів у виробників фінансові ресурси практично вичерпані.
"Фінансові ресурси майже вичерпані – на весну 2023 року може початися хвиля закриття та продажу підприємств за борги", – зазначив Салій.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
У Запоріжжі відновлено енергопостачання майже 28 тисяч споживачів, знеструмлених через негоду
09:53, 29.12.2025
Італія обговорює новий пакет військової допомоги Україні та готова до повоєнної місії - начальник штабу оборони
15:28, 28.12.2025
Фінансування Плану гуманітарного реагування для України у 2025р. впало до 51,8% за скорочення плану на 15% – ООН
12:09, 28.12.2025
У Києві відновлюють електропостачання, у Київській області – 19 тис., у Чернігівській – 20 тис. домогосподарств без світла – Міненерго
10:51, 28.12.2025
Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії
13:32, 27.12.2025
ОСТАННЄ
Уряд Польщі звернувся до Єврокомісії зі скаргою на розповсюдження закликів виходу Польщі з ЄС в мережі TikTok
05:59, 31.12.2025
Четверо постраждалих, троє з яких – діти, в Одесі внаслідок масованої атаки російських дронів - МВА
02:58, 31.12.2025
Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА
02:39, 31.12.2025
Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА
01:49, 31.12.2025
Пожежа на складах та влучання в багатоповерхівку зафіксовані внаслідок атаки російських БпЛА в Одеській області - ОВА