Росія ставить світ на межу ядерної катастрофи – глава Міненерго України
Ракетний обстріл території Південноукраїнської АЕС російськими військами ставить світ на межу ядерної катастрофи, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Росія у відчаї ставить світ на межу ядерної катастрофи, аби домогтися хоч якихось поступок у своєму енергетичному шантажі Європи. Світ має нарешті дати жорстку відсіч країні-терористу. Поки ще не пізно і ядерна катастрофа – це тільки загроза, яка, на жаль, щодня стає дедалі реальнішою", - написав він у фейсбуці.
За словами міністра, необхідно збільшити зусилля щодо протидії російській агресії, щоб зупинити ядерний терор в Україні.
"Якщо настане ядерна зима, проблема високих цін на електрику не буде актуальною", - зазначив Галущенко.
Як повідомлялося, о 00:20 понеділка російська армія здійснила ракетний обстріл промислової зони Південноукраїнської АЕС. Потужний вибух стався лише за 300 м від реакторів, ударною хвилею пошкоджено будівлю АЕС, розбито понад 100 вікон. Відключився один із гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, що входить до складу Південноукраїнського енергокомплексу, відключилися також три високовольтні лінії електропередачі.
Усі три енергоблоки Південноукраїнської АЕС працюють у штатному режимі. Постраждалих серед персоналу станції немає.