ЄС рішуче засуджує звірства РФ у Харківській області, винні будуть притягнуті до відповідальності
Європейський Союз глибоко шокований масовими похованнями з більш ніж 440 тілами, виявленими владою України в Ізюмі - місті, нещодавно звільненому від російських окупаційних військ, йдеться у заяві Високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля.
"Ми рішучіше засуджуємо ці звірства", - наголошується у заяві.
"Загарбницька війна Росії проти України залишає сліди крові і руйнувань на всій території України. Тисячі мирних жителів уже були вбиті, багато хто був підданий тортурам, переслідуванням, сексуальному насильству, викраденню або насильницькому переміщенню. Це нелюдська поведінка російських військ, що свідчить про повне зневажання правом та Женевськими конвенціями, має бути негайно припинена", - наголошується в заяві.
Зазначається, що Росія, її політичне керівництво та всі причетні до порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права в Україні будуть притягнуті до відповідальності. "ЄС підтримує всі зусилля, спрямовані на це", – заявив Боррель.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Угорська нація очікує від ЄС об'єднання, але без України, – Орбан
14:38, 15.03.2025
Радники з безпеки Німеччини, Франції та Великої Британії неанонсовано вирушили до Вашингтону
21:03, 14.03.2025
Членство в ЄС є пунктом номер один економічних гарантій для України, але рішення блокує Угорщина – Зеленський
20:52, 14.03.2025
Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина
20:10, 14.03.2025
Голови МЗС G7 підтримали територіальну цілісність України, попередили РФ про санкції в разі неприпинення вогню, та засудили військову допомогу з боку КНДР, Ірану та КНР
18:26, 14.03.2025
ОСТАННЄ
Через удар ворожого БпЛА по Ізюму 1 загибла, 3 постраждалих
08:29, 16.03.2025
Рубіо і Лавров домовились щодо продовження роботи над відновленням зв’язків між США та Росією
08:27, 16.03.2025
Через удар ворожого БпЛА по Ізюму 1 загибла, 3 постраждалих - Синєгубов
08:26, 16.03.2025
Рубіо і Лавров домовились щодо продовження роботи над відновленням зв’язків між США та Росією
08:24, 16.03.2025
Одна людина загинула та 11 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини