Глава МЗС Фінляндії не знає про жодні нові вимоги Туреччини щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО
Глава Міністерства закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто (Pekka Haavisto) повідомив, що йому невідомо про нові вимоги з боку Туреччини щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО.
"Мені невідомо про якісь нові вимоги з боку Туреччини", - заявив Гаавісто в інтерв'ю порталу телерадіомовлення Фінляндії Yle.
Міністр також зазначив, що "переговори у Фінляндії є першими із серії зустрічей і відбуваються добре".
"У подальшому дипломати зустрічатимуться і в інших країнах", - зазначив Гаавісто.
У п'ятницю у Фінляндії розпочалися переговори про ратифікацію членства Фінляндії та Швеції в НАТО. У консультаціях беруть участь делегації дипломатів із трьох країн. МЗС наголосило, що після переговорів не буде пресконференції, міністерство повідомить про підсумки зустрічі в другій половині дня.
Як раніше повідомило Yle з посиланням на МЗС республіки, мета зустрічі - розглянути пункти меморандуму про взаєморозуміння, який було узгоджено в рамках саміту НАТО в Мадриді, та обговорити вироблення механізму його виконання.
Зустріч представників трьох держав стала першою після підписання міністрами закордонних справ Фінляндії, Швеції та Туреччини документа про співпрацю у справі виконання умов вступу північних країн до НАТО.
Країна, що приймає, Фінляндія, не розкриває громадськості ні місце проведення зустрічі, ні інші подробиці. "Це питання безпеки", - сказав статс-секретар Міністерства закордонних справ Юкка Саловаара.
Туреччина направила в Гельсінкі велику делегацію, у складі якої, крім чиновників МЗС, є також представники органів безпеки.
За даними ЗМІ Фінляндії, Туреччина, як очікується, представить у Гельсінкі список імен людей, екстрадиції до Туреччини яких вона вимагає.
18 травня Фінляндія та Швеція передали заявки на вступ до НАТО, а 5 липня у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі було підписано протоколи про їх приєднання до НАТО. Обидві північні країни отримали статус країн-спостерігачів, повноправними членами Альянсу вони стануть після ратифікації протоколів усіма 30 державами НАТО. На сьогодні їх ратифікували 23 держави.
Туреччина спочатку виступала проти вступу цих країн до НАТО, звинувачуючи Гельсінкі і Стокгольм у неготовності боротися з курдським тероризмом і вимагаючи депортації низки курдських діячів, які проживали у Фінляндії та Швеції.
У підписаному 28 червня меморандумі про взаєморозуміння Туреччина все ж таки підтримала заявку північних країн на вступ до НАТО.