17:41 01.08.2022

Стефанчук: Рада найближчим часом внесе до порядку розгляду законопроєкти щодо вимог ЄС

3 хв читати
Стефанчук: Рада найближчим часом внесе до порядку розгляду законопроєкти щодо вимог ЄС

Верховна Рада планує найближчим часом внести до плану розгляду законопроєкти щодо виконання рекомендацій Європейської комісії з надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу, повідомив голова ВР Руслан Стефанчук.

"Парламент задіяний у реалізації шести із тих семи вимог, які отримала Україна від Європейської комісії та Європейської ради з приводу кандидатства у члени ЄС. Сім вимог – це окремий трек. Це стосується і закону про Конституційний Суд (запровадження виборних посад), і призначення членів Вищої ради правосуддя парламентом, і питання з приводу деолігархізації та фінмоніторингу, і питання щодо нацспільнот. Найближчим часом ми вже ставитимемо їх у порядок розгляду парламенту України", – сказав спікер у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

При цьому він наголосив на тому, що виконання зобов'язань України щодо адаптації національного законодавства до законодавства Євросоюзу є окремим "треком", над яким працює ВР.

"Разом з урядом ми провели перший етап взаємної звірки того, скільки законопроєктів, спрямованих на євроінтеграцію, вже перебуває у Верховній Раді, і ця цифра – 49. За цими 49 документами ми обов'язково вперше в історії парламенту дамо 30 днів для приведення їх у відповідність до постанови (№7595 "Про деякі заходи щодо виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції" – ІФ): має бути таблиця відповідності з директивами ЄС, тобто буде не просто традиційна порівняльна таблиця того, як було і як стало, а буде ще одна, додаткова колонка, про те, наскільки те чи інше положення відповідає вимогам ЄС і на який пункт якої саме директиви можна послатися", – пояснив Стефанчук.

За його словами, це необхідно для того, щоб "експертна думка переважала і було розуміння у залі, наскільки той чи інший законопроєкт кореспондується з вимогами ЄС".

Одночасно голова ВР наголосив, що 49 законопроєктів – це далеко не винятковий перелік, а лише початкова кількість.

"Тому дуже важливо на цих 49 законопроєктах, щодо яких у нас є абсолютне порозуміння з урядом, випробувати новий механізм розгляду євроінтеграційних законопроєктів. А далі нам буде потрібна певна пауза для напрацювання й інших законопроєктів, які вже повністю імплементували б в українське законодавство всі вимоги європейського", – уточнив він.

Стефанчук також нагадав, що з огляду на це у самій ВР вирішили здійснити низку реформ. Насамперед у кожному комітеті створять підкомітети з питань європейської інтеграції. Вони взаємодіятимуть із комітетами в Європейському парламенті та парламентах країн-членів ЄС.

"Це дуже важливо, тому що вони (українські парламентарі – ІФ) мають бути залучені до цього питання, відчувати свою відповідальність та підвищувати свій професійний рівень. Тому друге питання, яке ми обговорюємо, – це проведення спеціальних тренінгів для апарату Верховної Ради, для секретаріатів комітетів та, безумовно, для народних депутатів України, які опікуються цими євроінтеграційними треками", – зазначив речник.

Окрім того, він додав, що ВР спільно з Кабміном має намір проводити "низку заходів для створення єдиної бази офіційних перекладів директив Європейського Союзу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти за минулу добу обстріляли п'ять громад Сумської області

Словацькі перевізники з 11 грудня відновлять блокування українських фур на ПП "Вишнє-Нємецьке-Ужгород"

Зеленський зустрівся з новим президентом Аргентини Хав'єром Мілеєм

Зеленський завтра розпочне робочий візит до США і зустрінеться з Байденом 12 грудня

Україна ініціює Agressor Refunds і включення такого механізму до Паризької угоди

Зеленський завтра розпочне робочий візит до США і зустрінеться з Байденом

Кількість оформлених транспортних засобів із гуманітарними вантажами за тиждень впала на 42,8

РФ атакує ударними БПЛА відразу кілька південних областей - Повітряні сили ЗСУ

Евакуацію з Гази успішно завершено, з небезпечної зони повернули понад триста громадян України

Українські ракетники за добу вдарили по трьох районах скупчення сил противника

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА