ЄС розпочав вивчення юридичних аспектів використання російських активів для відновлення України
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про юридичне опрацювання в ЄС можливості використовувати заморожені російські активи для відновлення України.
"Ми працюємо на юридичній основі, щоб подбати про те, що активи Росії та частково (російських) олігархів зможуть послужити відновленню України", - сказала глава Єврокомісії у середу на пресконференції у Страсбурзі.
"Ми ще ніколи не робили такого відновлення. Необхідно задіяти найкращі засоби для цієї мети", - додала фон дер Ляєн.
Відповідаючи на те саме питання, голова Європарламенту Роберта Метсола заявила: "Європейський парламент не повинен виключати жодного варіанта. Жодна юридична можливість (використовувати російські активи) не повинна бути виключена".
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Домбровскіс: ЄС залишає за собою право використати росактиви, якщо РФ не сплатить Україні репарації
14:50, 14.01.2026
Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК
21:35, 13.01.2026
Європейські лідери планують взяти участь у зустрічі Зеленського та Трампа в Давосі – ЗМІ
15:30, 13.01.2026
Україна очікує від країн ЄС і НАТО дієвої реакції на застосування "Орєшніка" - Кондратюк
11:41, 13.01.2026
Новий пакет санкцій ЄС проти РФ може бути прийнятий до 24 лютого - ЗМІ
11:01, 13.01.2026
ОСТАННЄ
Петиція щодо створення безбар'єрного пішохідного середовища на вул. Хрещатик і Майдані Незалежності не набрала необхідних голосів
11:45, 17.01.2026
Буданов, Умєров і Арахамія уже в США
11:39, 17.01.2026
Порошенко передав допомогу військовим на Сумщині
11:31, 17.01.2026
7 корпус ДШВ: окупанти хочуть вийти до пануючих висот Закітного та Кривої Луки для обстрілів Словʼянська, Лиману та Миколаївки
11:27, 17.01.2026
Держприкордонслужба викрила спробу контрабанди техніки Apple на 35 млн грн