10:28 28.06.2022

Мінфін України вітає рішення FATF обмежити участь Росії та закликає виключити з організації

2 хв читати

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) призупинила права Росії як члена організації та обмежила її участь у діяльності FATF, проте Україна закликає виключити її із FATF, зазначило Міністерство фінансів України.

"Міністерство фінансів України вітає рішення червневого пленарного засідання FATF призупинити права Росії як члена організації та обмежити її участь у діяльності FATF", – зазначив Мінфін на сайті в понеділок.

Зокрема, Росія більше не може виконувати жодних керівних чи консультативних ролей або брати участь у прийнятті рішень щодо встановлення стандартів, у процесах експертної оцінки FATF та інших важливих питаннях. Російська Федерація також більше не може надавати оцінювачів, рецензентів чи інших експертів для процесів експертної оцінки FATF.

"Таке рішення свідчить про те, що неспровокована незаконна агресія Росії проти України явно суперечить мандату, принципам та зобов’язанням FATF", – наголосив Мінфін.

Україна закликала FATF на жовтневому засіданні вжити подальших заходів у зв'язку з порушенням РФ стандартів організації. Зокрема, Мінфін закликає інші держави підтримати остаточне вилучення Росії з FATF та внесення її до чорного списку.

"Міністерство наголошує на значних ризиках відмивання грошей, фінансуванні тероризму та розповсюдженні зброї масового ураження Росією, що порушує стандарти та принципи FATF. Україна й надалі надаватиме своїм міжнародним партнерам відповідну інформацію, щоб гарантувати, що в ході подальших оглядів FATF вживатиме заходів для захисту міжнародної фінансової системи", – зазначено в повідомленні.

Крім того, Міністерство фінансів розпочало відповідні консультації з Державною службою фінансового моніторингу України з метою надання офіційних рекомендацій національним фінансовим установам та іншим суб’єктам первинного фінансового моніторингу щодо ризиків, пов’язаних з активами, які прямо чи опосередковано походять із російської фінансової системи. А також щодо впливу червневого пленарного засідання FATF на політику оцінки ризиків для таких операцій, додали в міністерстві.

Джерело: shorturl.at/exY35

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США надішлють Україні військову допомогу на $775 млн, включно з боєприпасами для HIMARS, гаубицями, протирадіолокаційними ракетами

У Харкові рятувальники загасили пожежу на підприємстві, спровоковану ранковим ракетним обстрілом

У легіоні "Свобода Росії" сформовані та проходять навчання нові підрозділи

16 житлових будинків Миколаєва отримали пошкодження в результаті ранкового обстрілу

Генштаб ЗС України запропонував низку змін до законодавства щодо постановки жінок на військовий облік

Кіпр і Греція виступили проти заборони видачі віз росіянам

Заступник голови ОП Смирнов та посол з особливих доручень МЗС України Кориневич обговорили з головним прокурором у справі Мілошевича створення спецтрибуналу зі злочинів РФ

"Укрпошта" запустила у продаж філателістичні абонементи

Російські окупанти продовжують завдавати ударів по цивільних об'єктах на території України

Резніков: Сили оборони України отримали якісно нові можливості завдяки "народному супутнику"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА