Українці пам'ятатимуть кінорежисера Мантаса Кведаравічюса
Президент України Володимир Зеленський присвятив своє відеозвернення в неділю литовському кінорежисеру Мантасу Кведаравічюсу, який зняв фільм про Маріуполь.
"У цьому фільмі він хотів показати, як війна змінює людей. Це начебто прості слова, але вони про те, як визначається, яке життя у людей, які вони - люди", - сказав він.
"Саме мистецтво і культура з усіма своїми смислами формують людей, просвічують їх, або, навпаки, закривають у темряві, у брехні", - зазначив президент.
"Українці пам'ятатимуть Мантаса Кведаравічюса як людину, яка гідна "Золотого лебедя". Він цінував життя та завжди чітко висловлювався проти того, що загрожує життю", - сказав також Зеленський.
Він попросив усіх, щоб "ваш погляд був таким само уважним, щоб так само підтримували життя, і щоб пам'ятали про Україну, Маріуполь і про те, що ця війна, яка забрала життя Мантаса, війна Росії проти України, має закінчитися. Закінчитися якнайшвидше".
Кведаравічюс загинув на початку квітня 2022 року в Маріуполі.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
У Раді зареєстровано законопроєкт про продовження воєнного стану
10:43, 12.01.2026
Зеленський пропонує Раді продовжити строк загальної мобілізації
10:36, 12.01.2026
Зеленський: Повномасштабна війна Росії проти України триває стільки ж, скільки тривала нацистська війна проти СРСР - 1418 днів
20:29, 11.01.2026
Зеленський розраховує, що наступного тижня Рада призначить Федорова на посаду міністра оборони
17:50, 10.01.2026
Зеленський розраховує на посилення дипломатичного тиску на Росію для завершення війни
17:48, 10.01.2026
ОСТАННЄ
Темпи просування окупантів на минулому тижні продовжили падати, але знов виросли під Покровськом – DeepState
12:56, 12.01.2026
Темпи просування окупантів на минулому тижні продовжили падати, але знов виросли під Покровськом – DeepState
12:56, 12.01.2026
Раді пропонують заборонити російську мову у приватних школах
12:45, 12.01.2026
Глава МЗС Норвегії: З оголошеного пакету допомоги $200 млн підуть на енергетичні потреби
12:30, 12.01.2026
Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на 4 млрд крон, зокрема щодо енергетики