Шмигаль і Пленкович обговорили співпрацю в розмінуванні та відновленні України
Прем'єр-міністри України та Хорватії – Денис Шмигаль та Андрій Пленкович обговорили під час зустрічі в Києві 8 травня співпрацю в розмінуванні та відновленні України.
Денис Шмигаль подякував Хорватії за гуманітарну та фінансову підтримку, а також за допомогу в оборонній сфері, повідомила пресслужба уряду України.
Прем'єри обговорили взаємодію в рамках розслідування Міжнародним кримінальним судом злочинів російських військових в Україні та надання технічної допомоги в розмінуванні українських територій.
"Хорватія має унікальний досвід у розмінуванні звільнених територій. Вже зараз для оновлення окремих регіонів України нам потрібне спеціальне обладнання та техніка. Наші експерти почали переговори з цього питання", - зазначив прем'єр-міністр України.
Глава уряду України поінформував хорватського колегу, що Міжнародний валютний фонд створив спеціальний адміністративний рахунок, через який можна фінансово підтримати відновлення України та задоволення її потреб у гуманітарній та соціальній сферах. Шмигаль також звернувся з пропозицією виділити Україні частину коштів, отриманих Хорватією після останнього перерозподілу МВФ країнам-членам спеціальних прав запозичень.
"Хорватія також є одним із драйверів з питання приєднання України до Європейського Союзу. Найближчим часом ми завершимо заповнення другої частини опитувальника, необхідного для отримання статусу кандидата. Очікуємо схвального рішення Ради ЄС у червні", - наголосив глава українського уряду.