Кулеба: Відсьогодні ми знаємо на 100%, що Україна буде членом ЄС
Формулювання резолюції неформального саміту лідерів ЄС свідчить, що Україна буде членом ЄС, наразі це питання часу, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
"Відсьогодні ми, українці, знаємо на 100%, що Україна буде членом ЄС. Тепер це питання часу. Якщо до початку війни ми гіпотетично мріяли про те, що колись ми станемо членом Євросоюзу, то тепер ми однозначно станемо ним. Ми працюватимемо над тим, щоб це сталося якнайшвидше", - сказав Кулеба в ефірі національного телемарафону у п'ятницю.
Кулеба визнав, що Україна чекала, що в резолюції неформального саміту лідерів ЄС буде написано, що, відповідно до статті 49 Договору про ЄС, Брюссель бере заявку України на роботу та розгляне її за прискореною процедурою.
"Якщо порівнювати наші очікування вчора й сьогодні, то, безумовно, ми хотіли би більшого, але, в принципі, те, що сьогодні вночі відбулося (якщо порівнювати з тим, що ми мали три тижні тому), то це революція, яка відповідає інтересам України та ЄС і ставить наше членство в ЄС уже на рейки", - наголосив глава МЗС.
Співрозмовники Зеленського узгодили, що ключовим питанням є конкретні і чіткі гарантії безпеки для України – Туск
21:15, 27.12.2025
Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії
13:32, 27.12.2025
Зеленський поінформував європейських партнерів про хід переговорного процесу з представниками США
20:39, 26.12.2025
12 європейських країн у спільній заяві засудили можливе створення Ізраїлем нових поселень в Секторі Гази
08:07, 25.12.2025
Держадепартамент США збирається заборонити в'їзд в країну особам, яких вважає відповідальними за цензурування американських онлайн-платформ в Європі - Рубіо
01:29, 24.12.2025
ОСТАННЄ
У Вишгороді встановили генератори для забезпечення безперебійного електропостачання житлових будинків
22:42, 29.12.2025
Росіяни контролюють близько половини Покровська - Сирський
22:33, 29.12.2025
Ще семеро українських дітей вдалося повернути з окупованих територій
21:53, 29.12.2025
Сибіга назвав важливим для України рішення Канади про нову допомогу на 2,5 млрд канадських доларів
21:33, 29.12.2025
Підвищення тарифів на розподіл газу для підприємств має бути відтерміновано - Терехов