Події

Зонд Parker став першим космічним апаратом, який побував у верхніх шарах атмосфери Сонця

Автоматична міжпланетна станція для дослідження Сонця Parker стала першим космічним апаратом, який побував у верхніх шарах сонячної атмосфери, повідомило в середу NASA.

"Вперше в історії космічний апарат доторкнувся до Сонця. Зонд NASA Parker Solar пролетів через верхні шари атмосфери сонця - її корону, зібрав дані про частинки сонячної енергії і його магнітні поля", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні наголошується, що у майбутньому зонд продовжить здійснювати прольоти через корону Сонця для збирання більшої кількості даних.

"Перший проліт через корону, що тривав лише кілька годин, це лише одна з безлічі запланованих у рамках місії. Parker продовжить обертатися навколо Сонця, досягаючи максимального наближення близько 3,83 млн миль над його поверхнею", - повідомили в NASA.

За даними космічного управління, наступний проліт очікується у січні 2022 року.

Зонд був запущений у серпні 2018 року за допомогою ракети Delta-IV з мису Канаверал у штаті Флорида.

Серед головних завдань зонда: дослідження причин нагрівання сонячної корони та прискорення сонячних вітрів.

Дані, отримані під час місії, на думку NASA, допоможуть метеорологам більш точно прогнозувати важливі зміни у космічній погоді, які можуть вплинути на життя на Землі. Зібрані зразки дадуть вченим можливість вивчити, як Сонце впливає на об'єкти всієї Сонячної системи.

Космічний апарат вагою 635 кілограмів при розмірах 3x1 метри оснащений різним обладнанням для вивчення магнітних полів, плазми та частинок сонячної енергії, а також камерами для зйомки корони та сонячних вітрів. Щоб не згоріти при наближенні до Сонця, Parker захищений тепловим щитом завтовшки 11 см із вуглепластику, здатного витримувати температури близько 1370 градусів Цельсія.

Усього під час місії, чия тривалість становить близько 7 років, апарат пролетить поряд із Сонцем 24 рази.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ