Події

Перший екіпаж китайської національної космічної станції цілком відновився після повернення на Землю

Тайконавти першої пілотованої місії на національній космічній станції Китаю "Шеньчжоу-12", пройшли курс відновлення після тримісячного перебування в космосі та знову адаптувалися до земних умов, повідомило в суботу Управління програми пілотованих SA польотів.

"Не Хайшен, Тан Хунбо та Лю Бомін, задіяні в першій пілотованій місії на Китайській космічній станції, пройшли період ізоляції та відновлення і зараз повертаються до нормального життя", - йдеться в повідомленні CMSA.

За інформацією управління, після повернення тайконавти пройшли курс реадаптації до земних умов, фізіологічні властивості організму приведені в норму. Наголошується також, що на основі фізіологічних тестів отримано результати дії заходів протидії впливу мікрогравітації на організм людини.

Пілотований космічний корабель "Шеньчжоу-12" прибув на китайську космічну станцію 17 червня. Місія трьох тайконавтів тривала 91 день, вони повернулися на Землю 17 вересня.

Нині на станції перебуває екіпаж місії "Шеньчжоу-13", який прибув 18 жовтня. У його складі командир корабля Чжай Чжиган, жінка-тайконавт Ван Япін і тайконавт Е Гуанфу, для якого це перший політ у космос. Екіпаж працюватиме на орбіті шість місяців. Цей політ стане найдовшим в історії китайської космонавтики.

Під час свого перебування на орбіті тайконавти здійснять 2-3 виходи у відкритий космос, проведуть низку наукових досліджень.

З початку реалізації в Китаї програм пілотованої космонавтики здійснено 21 політ із тайконавтами.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ