Події

Україна навчилася воювати з Росією в інформаційній сфері, впевнені у Міноборони

Україна наразі не програє інформаційної війни Росії, вважає заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

"Україна на сьогодні не програє інформаційної війни Російській Федерації. Це було вчора. Сьогодні ситуація змінилася. За роки війни та ґрунтовної спеціальної роботи у сфері стратегічних комунікацій ми навчилися воювати з агресором в інформаційній сфері. Ми сьогодні є експертами з інформаційних технологій Російської Федерації і ділимося цими напрацюваннями з нашими колегами з інших країн. Багатьом із них потрібні такі знання, оскільки не лише Україна страждає від російського втручання у внутрішню та зовнішню політику", - розповіла Маляр на прес-конференції у вівторок у Києві.

За її словами, інформаційний вплив та багаторічні інформаційні операції з боку Росії тривають з 1991 року, частина з них була "успішною", що, наприклад, дало змогу у 2014 році здійснити агресію на території півострова Крим.

"На сьогодні ситуація змінилася. На сьогодні Україна сильна в інформаційній сфері. Доказом є опитування - скільки наших громадян підтримують вступ України до НАТО. І ви побачите, що ця крива з 2014 року різко зросла і відтоді не падає. Це означає, що російська інформаційна зброя, яка є у нашому інформаційному просторі, яку ми постійно бачимо і чуємо, не досягає своєї мети", - сказала Маляр.

Як інші докази заступник міністра оборони навела зростання довіри українських громадян до дій Збройних сил на сході країни, а також ставлення більшості українців до подій у Криму та на Донбасі як до російської агресії.

"Російська Федерація хоче впливати на ставлення українських громадян до подій у Криму та на сході. Вони хочуть нас переконати в тому, що їх там немає і що це не війна. Але й ця мета недосяжна, бо, попри інформаційну агресію, 71% українців як вважав, що у нас іде війна з РФ, так і продовжує вважати", - додала вона.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ