Події

Стефанчук підписав закон про енергоефективність

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон №4507 "Про енергетичну ефективність", який народні депутати ухвалили 21 жовтня.

Як повідомив сам Стефанчук у Facebook у четвер, реалізація положень зазначеного закону сприятиме створенню умов для підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні та покращенню рівня життя населення в результаті скорочення витрат на оплату енергетичних ресурсів.

"Також (реалізація положень закону - ІФ) сприятиме підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки держави. Очікується позитивний вплив і на ринок праці. Закон створює умови для розвитку ринку енергоефективних заходів та проектів, що сприятиме збільшенню показника зайнятості у цій сфері суспільних відносин", - написав Стефанчук.

Він зазначив, що вигодами від цього закону для держави будуть можливість моніторингу рівня споживання енергії, оцінки ефективності державних політик та, за необхідності, запровадження додаткових заходів для досягнення планів з ефективного споживання енергії в Україні.

Як повідомлялося, 21 жовтня Верховна Рада України ухвалила закон про енергетичну ефективність - законопроект №4507 підтримали 282 народних депутати.

Авторами відповідної законодавчої ініціативи стали депутати фракції "Слуга народу", зокрема Сергій Нагорняк, Андрій Жупанин і голова енергокомітету Андрій Герус, а також депутат від фракції "Європейська солідарність" Михайло Бондар, депутат від фракції "Батьківщина" Альона Шкрум та Вадим Івченко, від фракції "Голос" - Леся Василенко та Інна Совсун.

Як повідомляв раніше Нагорняк, документ містить передумови до створення майже 1 млн робочих місць в Україні, а також можливості для зростання ВВП.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, його розроблено, зокрема, на виконання договору про заснування Енергетичного співтовариства й Угоди про асоціацію з ЄС.

Законопроект, зокрема, пропонує встановлювати цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії, який має становити щонайменше 0,7% від сукупного річного обсягу постачань енергії споживачам енергопостачальними організаціями, усередненого за період із 1 січня 2013 року до 31 грудня 2015 року.

Крім того, передбачається встановлення вимог до екодизайну енергоспоживальних продуктів і послуг, а також вимоги до рівня енергоефективності до закупівель та оренди будівель держорганами влади й органами місцевого самоврядування.

Відповідно до законопроекту, за допомогою держпідтримки запроваджуються заходи стимулювання встановлення інтелектуальних систем обліку енергії, зокрема побутовими споживачами.

Положення законопроекту передбачають врегулювання діяльності з енергоаудиту, що включає порядок й особливості кваліфікації енергоаудиторів, процедури здійснення енергоаудиту.

Автори законопроекту пропонують популяризувати інструменти енергоефективності серед населення, а також стимулювати розвиток енергосервісу, законодавчо врегулювавши ці питання.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ