Події

Україна та ЄС закликали Росію визнати відповідальність за конфлікт на Донбасі, сприяти припиненню вогню та виконанню Мінських угод - заява

Україна та Європейський Союз закликали Росію визнати відповідальність за конфлікт на Донбасі, сприяти припиненню вогню та виконанню Мінських угод, йдеться в тексті спільної заяви за підсумками 23-го саміту Україна - ЄС.

"Ми засуджуємо порушення припинення вогню збройними формуваннями, що підтримуються Росією, а також закликаємо Росію повністю визнати свою відповідальність в цьому контексті та використати свій значний вплив на збройні формування, які вона підтримує, відновити всеосяжне припинення вогню, виконати Мінські домовленості в повному обсязі, надати вільний та безперешкодний доступ Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ до непідконтрольних уряду України ділянок уздовж українсько-російського державного кордону, у відповідності до її мандату", - зазначено в документі, схваленому президентом України Володимиром Зеленським, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн.

У заяві також висловлено жаль щодо рішення Росії не погоджуватися на продовження роботи наглядової місії ОБСЄ на двох контрольно-пропускних пунктах українсько-російського кордону (Гуково та Донецьк), що "суперечить духу Мінських домовленостей і не сприяє мирному вирішенню конфлікту на сході України".

Крім того, Росію закликали до виведення військ і техніки від східного кордону України та Кримського півострова.

"Ми наполегливо вимагаємо від Росії виконати свої зобов’язання відповідно до Віденського документу, а також забезпечити більше прозорості та достовірно пояснити розгортання військових сил та техніки в цих районах", - наголошується в заяві.

Повідомляється також про те, що ЄС знову продовжив економічні санкції проти Росії, а їх тривалість залишається чітко обумовленою повним виконанням Мінських домовленостей.

У документі виражено осуд кроків Росії з примусу громадян України на територіях, які тимчасово не контролює уряд України, подавати клопотання на отримання російського громадянства за спрощеною процедурою, а також видачі російських паспортів громадянам України, що суперечить Мінським домовленостям.

Україна також вітала висновки Європейської ради від 24 червня 2021 року, в яких лідери ЄС підтвердили, що повне виконання Мінських домовленостей залишається основною умовою для будь-яких серйозних змін у позиції ЄС щодо відносин із Росією.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ