В Україну з Кабула вилетів літак із близько 100 евакуйованими громадянами
Цивільний літак, на борту якого перебувають близько 100 евакуйованих громадян, вилетів з аеропорту міста Кабула (Афганістан) у четвер, очікується, що він прибуде до Києва протягом 24 годин, повідомляється на сторінці Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони Україна у Facebook.
За даними відомства, протягом останніх кількох днів проводилися міжнародні переговори щодо можливої евакуації українських громадян з Афганістану. Протягом усього періоду українські дипломати з Міністерства закордонних справ України, представники ГУР Міноборони України та Офісу президента України узгоджували можливість евакуації українських громадян і членів їхніх сімей. Активну участь у переговорах брали представники Пакистану, Туреччини, Катару й Афганістану. Переговори завершилися успішно 23 вересня вранці.
"Учергове Україна продемонструвала свою рішучість у питанні допомоги власним громадянам за кордоном, а також простягнула руку допомоги громадянам інших країн, які її потребували", - йдеться в повідомленні.
У ГУР зазначили, що українське спецпризначенці показали високий професіоналізм і ще раз довели, що можуть бути надійними партнерами для західних союзників. "Успішні дії представників ГУР МО України вивели нашу державу до десятки країн Європи, які мають найвищий результат з евакуації цивільних громадян з Афганістану", - наголошується в повідомленні.