США шкодують у зв'язку з неможливістю ОБСЄ спостерігати за виборами до Держдуми
США висловили жаль, що спостерігачі Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не зможуть стежити за перебігом виборів до Держдуми РФ через упроваджені обмеження у зв'язку з COVID-19, заявив офіційний представник Держдепу Нед Прайс.
"Сполучені Штати висловлюють жаль, що обмеження, впроваджені російською владою, завадять Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) та Парламентській асамблеї ОБСЄ самостійно спостерігати за виборами до Держдуми у вересні", - йдеться в повідомленні Прайса, поширеному Держдепом.
"Ми поважаємо професійне рішення БДІПЛ про те, що "рішення російської влади впровадити обмеження для спостереження за виборами унеможливило незалежне спостереження, що заслуговує на довіру". Ми цілком підтримуємо БДІПЛ та Парламентську асамблею в їхній принциповій позиції, що вони не можуть ефективно спостерігати за виборами в умовах таких обмежень", - зазначив він.
Водночас, за словами представника Держдепу, міжнародна спільнота спостерігатиме за процесом виборів до Держдуми і перед ними, і в день голосування, "щоб визначити, чи сприяють умови проведенню вільних і справедливих виборів".
"Росія не уникне міжнародної уваги", - сказав Прайс.
4 серпня БДІПЛ ОБСЄ поширило заяву про те, що не зможе направити спостерігачів на вибори до Держдуми у вересні через обмеження з боку російської влади.
У заяві зазначалося, що "спроможність самостійно визначати кількість спостерігачів, необхідну для ефективного та достовірного спостереження, - це ключовий елемент міжнародного спостереження за виборами".
"На жаль, російська влада наполягала на тому, щоб обмежити кількість спостерігачів, яких ми направляємо, за відсутності будь-яких чітких обмежень, пов'язаних із пандемією, внаслідок чого наш сьогоднішній крок став неминучим", - сказав директор БДІПЛ Маттео Мекаччі.
БДІПЛ та Парламентська асамблея ОБСЄ були запрошені для спостереження за виборами 17-19 вересня. При цьому організація визнала за необхідне направити в Росію місію зі спостереження, що складається з 80 довгострокових і 420 короткострокових спостерігачів, тоді як Москва через пандемію заявила про готовність прийняти лише 10 і 50 осіб відповідно.