Події

ЄС засудив заяви президента Туреччини, спрямовані на заселення турками Вароша на Кіпрі

Європейський союз засудив нещодавні заяви президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, спрямовані на заселення турками Вароша - колишньої курортної частини міста-порту Фамагуста.

"ЄС продовжує керуватися відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН щодо Вароша, (...), які не допускають спроби заселити будь-яку частину Вароша будь-ким, крім його жителів, і які закликають до передачі цього району в ведення ООН", - заявив у вівторок від імені всіх країн союзу глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Вароша на початку 70-х років минулого століття був туристичним центром Кіпру. При вторгненні турецьких військ 20 липня 1974 року грецьке населення було вигнано протягом доби. Зараз ця територія залишається безлюдним "містом-примарою" під контролем Північного Кіпру.

Долю Вароша визначає резолюція РБ ООН 550 від 1984 року. У ній, зокрема, йдеться про неприпустимість заселення Вароша будь-ким, окрім її жителів.

ЄС неодноразово засуджував спроби Анкари в односторонньому порядку вирішити долю Вароша. Боррель називає "неприйнятними" заяви, зроблені президентом Туреччини і лідером громади турків-кіпріотів 20 липня про відкриття "обгородженого" міста. Він закликає "негайно припинити подібні дії і скасувати всі кроки, зроблені турецькою стороною щодо Вароша з жовтня 2020 року".

"ЄС як і раніше повністю прихильний всеосяжного врегулювання кіпрської проблеми на основі двозональної, двогромадської федерації з політичною рівністю", - нагадує Боррель.

Якщо Анкара залишить без уваги ці заклики ЄС, то її дії обговорять міністри закордонних справ країн ЄС на своєму наступному засіданні. Боррель також нагадав, що ЄС може "використовувати наявні в його розпорядженні інструменти і опції для захисту своїх інтересів і інтересів його держав-членів, а також для підтримки регіональної стабільності".

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ