Події

Ще чотирьох беркутівців судитимуть за розгін протестувальників у листопаді 2013 р. - Офіс генпрокурора

Обвинувальний висновок стосовно колишніх співробітників столичного підрозділу міліції особливого призначення "Беркут", які вчинили низку протиправних дій стосовно учасників акції протесту 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності в Києві, направлено до суду, повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора України в четвер.

"Їм інкримінується перевищення влади та службових повноважень на виконання протиправного наказу та за попередньою змовою з керівництвом та іншими працівниками міліції, перешкоджання проведенню зборів та мітингів, застосування фізичного насильства щодо учасників мирної акції протесту,  незаконне їх затримання та фальсифікація документів – рапортів про начебто вчинення ними адміністративних правопорушень (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 340, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 41, ч. 1 ст. 366 КК України)", - йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР).

Як повідомлялося, 14 червня Шевченківський районний суд м. Київ виніс вирок стосовно двох колишніх командирів відділень столичного спецпідрозділу міліції "Беркут", які обвинувачувалися в перевищенні влади та службових повноважень на виконання протиправного наказу, застосуванні фізичного насильства до учасника мирної акції протесту 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності в Києві, незаконне його затримання і фальсифікації документів - рапортів про нібито вчинення ним адміністративного правопорушення. Суд визнав екс-правоохоронців винними за всіма статтями обвинувачення і засудив до позбавлення волі терміном на 3 роки із забороною обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки. Суд також задовольнив цивільний позов потерпілого про відшкодування заподіяної шкоди.

Цей вирок у "справах Майдану" став першим, яким до покарання у вигляді реального позбавлення волі засуджено саме правоохоронців.

Рік тому ДБР повідомило, що веде 76 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних у зв'язку з масовими протестами у 2013-2014 роках.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ