Події

Данія передала 30 апаратів ШВЛ для 19 регіонів України

Данія за підтримки ЄС і ВООЗ надала і встановила в 19 регіонах України 30 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Як повідомляється в прес-релізі ВООЗ, обладнання встановлено в 26 лікарнях, в яких лікуються пацієнти з COVID-19.

Крім того, в рамках проекту ВООЗ забезпечив розширену гарантію на технічне обслуговування апаратів ШВЛ на 18 місяців.

Один із апаратів було встановлено в Київській клінічній лікарні №17, де нині у відділенні інтенсивної терапії перебувають близько 10 пацієнтів з COVID-19.

Апарати ШВЛ для пацієнтів - це неінвазивний або інвазивний спосіб вентиляції легенів під час важких або критичних станів хвороби, коли самостійне дихання пацієнтів недостатньо, і насичення крові киснем падає. Цей тип обладнання є надзвичайно важливим для відділень інтенсивної терапії, зокрема, при лікуванні COVID-19. Багато функцій апаратів ШВЛ експертного класу особливо необхідні в силу специфіки захворювання COVID-19 (неінвазивна вентиляція високого потоку).

Рішення про надання обладнання Україні було прийнято Датською міжвідомчою робочою групою на основі діалогу між органами охорони здоров'я Данії та України, а також за порадою ВООЗ в Україні. Апарати ШВЛ, надані Данією, були доставлені через механізм цивільного захисту ЄС, який сприяє співробітництву в реагуванні на катастрофи в Європі і в усьому світі, і фінансує 75% транспортних витрат.

З початку 2020 року ЄС мобілізувала понад EUR190 млн, щоб допомогти Україні боротися з викликами COVID-19. ЄС також надає Україні екстрену макрофінансову допомогу сумою EUR1,2 млрд, щоб допомогти обмежити економічні наслідки пандемії.

Європейський Союз також є найбільшим донором COVAX - ініціативи, яка незабаром повинна поставити перші партії вакцини українським працівникам на передовій боротьби з пандемією.

Зараз Бюро ВООЗ в Україні зосереджує свою роботу на реагуванні на пандемію COVID-19 і співпраці з органами охорони здоров'я та іншими установами. ВООЗ також надає підтримку в підвищенні лабораторного потенціалу діагностики COVID-19 на національному та регіональному рівнях, а також в удосконаленні стандартизації в системі охорони здоров'я.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ