Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" оприлюднив 300 тисяч нових документів ХХ століття
Меморіальний центр Голокосту (МЦГ) "Бабин Яр" оприлюднив 300 тисяч нових документів із ХХ століття, збільшивши загальну кількість наявних у цифровому архіві МЦГ документів до понад 800 тисяч, серед яких - електронні копії архівних документів періоду нацистської окупації Києва 1941-1943 років, актові книги загсів, довідкові картотеки, фонди районних управ та інші документи, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру.
Як повідомляє прес-служба МЦГ "Бабин Яр" у четвер, від початку 2021 року фахівці проекту "Імена" Меморіального центру в співпраці з Державним архівом Київської області оцифрували 38 тисяч документів з фонду Р-2359.
"Це документи з Шевченківської районної управи Києва, які містять різні списки жителів міста 1941-1943 років: викладачів, лікарів, дітей різного віку. Також до онлайн-архіву було додано велику трудову картотеку жителів Києва періоду окупації (126 тисяч документів) і актові книги загсів за 1919-1936 роки", - повідомляють у МЦГ.
Там зазначають, що триває робота з оцифровування документів з історії Голокосту та нацистської окупації в Центральному державному архіві найвищих органів влади й управління України в Києві.
"Документи, які ми знаходимо й оцифровуємо, можуть допомогти людям дізнатися про своє коріння, провести генеалогічне дослідження. Інформація, що міститься в них, є основною для дослідницької роботи з верифікації та пошуку імен жертв Бабиного Яру, а також із відновленню складу населення Києва до війни та в післявоєнний період", - наголосила директор архіву і проекту "Імена" МЦГ "Бабин Яр" Ганна Фурман.
За її словами, Меморіальний центр Голокосту розпочав регіональні дослідження з відновлення імен жертв Голокосту в Одесі та на півдні України. Списки жертв, загиблих у період Голокосту в цих місцях, отримані в результаті досліджень, будуть доступні в рамках проекту "Імена" на онлайн-платформі Меморіального центру протягом кількох місяців.