Події

До Молдови доставлено першу партію вакцини AstraZeneca з Румунії

Перша партія вакцини від COVID-19 доставлена в суботу в Молдову з Румунії спецрейсом служби санітарної авіації.

Посол Румунії в Молдову Даніел Іоніце повідомив журналістам у кишинівському аеропорту, що Румунія передала Молдові 21 тис. 600 доз вакцини AstraZeneca.

"Згідно з домовленостями президентів Молдови та Румунії Майї Санду і Клауса Йоганніса, сьогодні перша партія вакцини доставлена в Кишинів. Ми раді, що змогли надати допомогу громадянам Молдови, щоб якомога швидше почати процес вакцинації", - сказав Іоніце.

Президент Майя Санду подякувала Румунії, зазначивши, що це тільки перша партія з 200 тисяч доз, які Румунія готова надати Молдові.

"Я дуже рада, що сьогодні ми отримали перші 21,6 тис. доз вакцини. Дякую всім, хто брав участь у цій акції, особливо за діалог з виробниками, завдяки якому це пожертвування стало можливим. Ми вдячні Румунії за цю вакцину. Цей перший транш призначений для медичного персоналу", - сказала президент.

На питання журналістів, коли почнеться кампанія вакцинації, і чи збирається вона сама вакцинуватися, Санду відповіла, що національний план вакцинації затверджено, і процес почнеться вже наступного тижня.

"Ми чекаємо додаткові дози вакцини як від Румунії, так і через платформу COVAX. Я завжди виступала за вакцинацію і готова вакцинуватися в будь-який момент. Я готова зробити щеплення, щоб переконати тих, хто сумнівається в якості вакцини. Але насамперед, вакцина необхідна тим, хто лікує пацієнтів з COVID-19", - сказала Санду.

Раніше на цьому тижні Національне агентство з ліків зареєструвало для використання в Молдові три вакцини - "Pfizer", "AstraZeneca" і "Sputnik V".

За останні десять днів у Молдові різко збільшилася кількість нових випадків зараження COVID-19. Якщо в січні реєстрували 300-500 випадків на день, то з другої половини лютого кількість випадків збільшилася до 1500 і більше. Рекорд нинішнього року зареєстровано 25 лютого - 1 тис. 736 випадків за день. Це всього на 30 випадків менше рекорду від 9 грудня 2020 року - 1 тис. 766 випадків. За місяць майже втричі збільшилася кількість активних випадків - з 6 тис. на початку року до понад 15 тис. Також подвоїлася кількість смертей пацієнтів з діагнозом COVID - з 12-15 у день до 23-28.

У суботу прес-служба міністерства охорони здоров'я, праці та соціального захисту республіки повідомила, що добовий приріст нових випадків коронавірусу склав 1 тис. 518 хворих. "Загальна кількість зафіксованих випадків COVID-19 у Молдові складає 184 тис. 856", - йдеться в повідомленні.

МОЗ республіки також повідомило про смерть ще 25 пацієнтів, у яких раніше діагностували коронавірус. Таким чином, кількість жертв пандемії в Молдові зросла до 3 тис. 924.

"На сьогодні у Молдові коронавірусом хворіють 15 тис. 443 людини", - зазначає МОЗ.

У зв'язку із зростанням кількості хворих, напередодні Національна комісія з громадського здоров'я на чолі з прем'єр-міністром Молдови Ауреліу Чокоєм ввела нові обмежувальні заходи. Так, з понеділка, 1 березня, закриваються всі середні, середні спеціальні і вищі навчальні заклади, скасовано всі шкільні олімпіади та інші заходи. Забороняється також робота театрів, концертних залів і будинків культури. У Кишиневі громадський транспорт не працюватиме у вихідні дні. Також, усім роботодавцям рекомендовано перевести співробітників на віддалену роботу, а державні установи працюватимуть за особливим графіком.

З 5 березня всі громадяни Молдови, які повертаються на Батьківщину, повинні будуть надати негативний тест на коронавірус, зроблений максимум за 72 години до прибуття. В іншому випадку вони повинні будуть знаходитися в карантині 14 днів. Урядова комісія не виключає, що термін дії обмежень може бути продовжено.

У Молдові до 15 квітня діє режим надзвичайного стану в галузі суспільної охорони здоров'я через коронавірус. У країні закриті кінотеатри, нічні клуби і дискотеки. Заклади громадського харчування не можуть працювати в період з 22:00 до 07:00 (22:00 - 07:00 за Києвом). Жителі країни повинні носити маски в закритих громадських місцях, а також у громадському транспорті. Торгові центри закриті у вихідні дні, ринки працюють за спеціальним графіком, затвердженим місцевими органами влади в залежності від епідемічної ситуації.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ