Міністр оборони США підтвердив готовність до збройної підтримки Японії при обороні від Китаю островів Сенкаку
Ллойд Остін, затверджений новим міністром оборони в адміністрації президента США Джо Байдена, запевнив свого японського колегу Нобуо Кісі, що Вашингтон готовий надавати допомогу у відстоюванні суверенітету Японії над спірними островами Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі, повідомив Пентагон.
"Міністр Остін підтвердив, що острови Сенкаку підпадають під дію статті 5-ї американо-японського Договору про безпеку, і Сполучені Штати, як і раніше, виступають проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво в Східно-Китайському морі", - йдеться в поширеному Пентагоном повідомленні про бесіду.
Договір передбачає взаємну військову допомогу у разі збройного нападу третьої сторони на одного з його учасників.
Остін також подякував Кісі за "незмінне лідерство Японії в здійсненні резолюцій РБ ООН щодо Північної Кореї".
Острови Сенкаку (Дяоюйдао), що перебувають під японським контролем, тривалий час залишаються предметом територіальної суперечки між Японією і Китаєм.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Постпред США при НАТО: ми намагаємося зрозуміти до чого максимально готова Росія
03:41, 24.12.2025
Трамп обговорив з Токаєвим війну в Україні і збирається запросити Казахстан та Узбекистан на саміт G20 в 2026 році
02:27, 24.12.2025
Держадепартамент США збирається заборонити в'їзд в країну особам, яких вважає відповідальними за цензурування американських онлайн-платформ в Європі - Рубіо
01:29, 24.12.2025
Сибіга скоординував із австралійською колегою подальші кроки для подальшого зміцнення оборонних спроможностей України
23:50, 23.12.2025
Зеленський анонсував нові програми прямої підтримки на 2026 рік
21:17, 23.12.2025
ОСТАННЄ
Двоє цивільних постраждали внаслідок нічної атаки ворога на Запоріжжя - ОВА
05:17, 24.12.2025
Правила єдині для всіх – Нацбанк прокоментував рішення Revolut закрити рахунки клієнтам в Україні
00:37, 24.12.2025
Німецьку ультраправу партію AfD звинувачують у збиранні інформації для Кремля - ЗМІ
00:35, 24.12.2025
МЗС України назвало Почесних амбасадорів України 2025
23:38, 23.12.2025
Літак з військовою делегацією Лівії на чолі з начальником Генштабу розбився, повертаючись з Туреччини