Країни Балтії закликають ЄС дозволити поширення вакцини AstraZeneca до її підтвердження
Прем'єри Естонії, Латвії та Литви в п'ятницю закликали відомства Євросоюзу (ЄС) дозволити поширення британської вакцини AstraZeneca проти коронавірусу до її формального затвердження.
"Прем'єри Естонії, Латвії та Литви приєднуються до заклику Австрії, Чехії, Греції та Данії до відомств ЄС підтвердити вакцину AstraZeneca і забезпечити її негайне поширення ще до її підтвердження. Точно дотримуватися процедур важливо. Але також важлива і швидкість. Зволікання коштує життів", - написала прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте у своєму Твіттері.
Європейське агентство з лікарських засобів має намір ухвалити рішення щодо вакцини, створеної AstraZeneca разом із Оксфордським університетом, 29 січня. Раніше Єврокомісія вже підтвердила вакцини Pfizer – BioNTech і Moderna.
Вакцина AstraZeneca і Оксфордського університету дешевша, може зберігатися за температури, яку забезпечують звичайні холодильники, що полегшує її транспортування та використання.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
ВООЗ доставила в Україну 26 тисяч доз вакцин від сказу
19:44, 26.11.2025
"Санофі" у поточному епідсезоні поставила весь запланований обсяг вакцин від грипу
18:39, 05.11.2025
Зеленський відреагував на заяву восьми держав Північної Європи та Балтії на підтримку України
00:20, 17.08.2025
Лідери восьми держав Північної Європи та Балтії опублікували заяву з застереженням щодо дотримання прав та інтересів України в досягненні миру
00:01, 17.08.2025
Лідери восьми держав Північної Європи та Балтії опублікували заяву з застереженням щодо укладання миру без урахування позиції України
20:27, 10.08.2025
ОСТАННЄ
Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США
22:27, 06.12.2025
Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні
21:56, 06.12.2025
Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції
21:27, 06.12.2025
Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві
20:36, 06.12.2025
"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську