Власник має намір скоротити 10% працівників "Кримського титану", профспілка проти
ТОВ "Титанові інвестиції" (Москва) має намір скоротити в наступному році 350 співробітників своєї філії в Армянську (Крим, колишня назва хімзаводу - "Кримський титан"), або приблизно 10% штату, профком заводу не погоджується з таким рішенням.
Міністерство промислової політики Криму доручило керівництву заводу надати "алгоритм процесу кадрової оптимізації, а також списки вивільнюваних професій", йдеться в повідомленні відомства.
"Оптимізація штату більшою мірою торкнеться адміністративних та допоміжних підрозділів, в окремих випадках передбачені функціональні реорганізації. З виробничих цехів більше за інших буде оптимізований штат у цеху концентрації сірчаної кислоти і кольорових пігментів. Це обумовлено фактичними показниками його річного завантаження - воно варіюється на рівні 30- 40%", - наголошується в прес-релізі.
За даними центру зайнятості Армянська, які наводить міністерство, для працевлаштування працівників, що вивільняються, філії "Титанових інвестицій" є близько 400 вакансій на промислових підприємствах півночі Криму.
Первинна профспілкова організація заводу розмістила в соцмережах повідомлення, "висловивши незгоду проведенням скорочення, яке носитиме масовий характер".
"Профспілковий комітет запропонував адміністрації філії укласти угоду, в якій передбачити заходи підтримки даної категорії працівників і заходи, спрямовані на сприяння зайнятості", - йдеться в повідомленні.
"Триває скорочення 400 вакансій - це незаповнені місця, плюс близько 350 співробітників будуть частково перерозподілені іншими робочими місцями в рамках підприємства, іншим запропонують робочі місця в рамках суміжних виробництв. Зокрема, велися переговори з "Кримським содовим заводом". Всі скорочення відбуватимуться відповідно до закону в наступному році, через два місяці після повідомлень, і з виплатою компенсацій. 350 співробітників - це трохи менше 10% від загальної кількості працівників підприємства", - уточнили "Інтерфаксу" в прес-службі "Титанових інвестицій".
Як повідомлялося, в жовтні "Титанові інвестиції" заявили, що компанія готує середньостроковий план виведення з кризи своєї філії в Армянську, він передбачає часткове скорочення персоналу, а також реструктуризацію боргу перед банками і постачальниками енергоресурсів, модернізацію виробництва.
Зазначалося, що "радянська виробнича і організаційна структури", що залишилася, і взаємозалежність населення мономіста Армянськ і містоутворюючого підприємства змушували зберігати штатну чисельність і підтримувати життєдіяльність збиткових напрямків виробництва. В результаті завод накопичив мільярдні борги, що "ставить під загрозу існування підприємства як такого".
За даними системи "СПАРК-Інтерфакс", ТОВ "Титанові інвестиції" належать кіпрській Letan Investments Ltd. Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа в жовтні 2018 розповсюдила прес-реліз, в якому заявила, що залишається власником "Кримського титану", але "не має до цього активу доступу".
Стосовно "Титанових інвестицій" в лютому 2018 року за заявою ВТБ (MOEX: VTBR) введена процедура спостереження. На початку цього року суд замінив в реєстрі кредиторів банк з вимогами в розмірі 2,5 млрд рублів на ТОВ "Титанові технології".
Вірменська філія ТОВ "Титанові інвестиції" - найбільший виробник діоксиду титану на території колишнього СРСР і в Східній Європі. Крім діоксиду титану, який використовується для виробництва фарб, пластмаси та паперу, підприємство випускає сірчану кислоту, мінеральні добрива (фосфогіпс), сировину для будівництва (сульфат заліза), барвники (червоний пігмент) тощо.