Події

Іран відкликав пропозицію про виплату сім'ям загиблих пасажирів збитого літака "МАУ" - Єнін

Іранська сторона відкликала свою пропозицію про виплати компенсацій сім'ям загиблих в авіакатастрофі літака "МАУ" біля Тегерану, оскільки кошти на компенсації хотіли виділити з фонду національного розвитку, повідомив в ефірі Громадського радіо заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"За моєю інформацією, уряд уже відкликав цю пропозицію (про закладення в бюджеті відповідних коштів - ІФ), оскільки передбачалося, що 200 млн (євро - ІФ) буде виділено саме з фонду національного розвитку, що спричинило серйозні внутрішні дискусії в іранському суспільстві", - сказав Єнін.

За його словами, переговорів з іранською стороною про розмір компенсацій поки що не розпочинали. "Але ми схвалюватимемо плани іранського уряду зарезервувати певну суму коштів у бюджеті для виплати компенсацій", - зазначив заступник міністра.

Єнін зазначив, що позиція України виходить із того, що рівень компенсації значною мірою залежатиме від обставин катастрофи і від рівня співпраці та забезпечення об'єктивного й неупередженого розслідування катастрофи.

Як повідомлялося, заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов під час зустрічі з послом Ірану в Україні Манучехром Мораді в понеділок повідомив, що з моменту останнього раунду переговорів у Тегерані в жовтні минуло півтора місяця, а українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів і доказів стосовно катастрофи літака "МАУ" рейсу PS752 8 січня.

Пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії. Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing.

Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ".

20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів щодо збитого літака "МАУ" поблизу Тегерану.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ