Події

Вихід США з Угоди про відкрите небо ускладнив міжнародну безпеку - ООН

В ООН шкодують про вихід США з Угоди про відкрите небо та утримуються від коментарів щодо того, як інші сторони цієї угоди відреагують на такий крок Вашингтона.

"Рішення США про вихід з Угоди про відкрите небо гідне жалю, ми не знаємо, чи продовжать інші сторони угоди дотримуватися її", - сказав у понеділок на брифінгу представник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

"Я вважаю, ми спостерігаємо погіршення в сфері міжнародної безпеки, що викликає занепокоєння. Подібні угоди, вибудовування довіри, контроль над озброєннями зараз важливі, як ніколи", - додав він.

Напередодні Вашингтон підтвердив, що США більше не є учасником Угоди про відкрите небо.

Держсекретар США Майкл Помпео, коментуючи вихід Вашингтона з цієї угоди, зазначив: "Відповідно до розповсюдженого раніше повідомлення вихід США з Угоди про відкрите небо тепер почав діяти".

За його словами, "Америка в зв'язку з цим стає більш безпечною, оскільки Росія продовжує не слідувати своїм зобов'язанням".

У російському зовнішньополітичному відомстві заявили, що США висували проти Росії надумані звинувачення в тому, що РФ нібито порушує УВН, як привід "спочатку для прийняття "контрзаходів", а потім і для виходу з угоди".

Угода про відкрите небо (The Treaty on Open Skies) була підписана 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ). Росія ратифікувала договір 26 травня 2001 року, нині її учасниками є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Угода є безстроковою. Будь-яка держава-учасниця має право вийти з неї. Держава-учасниця, яка має намір вийти з угоди, повідомляє про своє рішення не пізніше, ніж за шість місяців до дати свого передбачуваного виходу. Депозитарії (Канада і Угорщина) негайно інформують всі інші держави-учасники про таке повідомлення.

 

 

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ