Події

Індія почала розгортання надзвукових ракет, здатних нести ядерні боєголовки

Уряд прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді прийняв рішення про прийняття на озброєння і розгортання комплексів гіперзвукових ракет малої дальності Shaurya ("Шауро"), здатних нести ядерну боєголовку, повідомила газета Hindustan Times.

Видання зазначає, що рішення про розгортання комплексів прийнято на тлі зіткнень на кордоні Індії та Китаю, які відбулися в середині червня між військовими двох країн.

Shaurya з дальністю дії 750-800 км і боєголовкою до однієї тонни є модифікованим варіантом балістичної ракети підводного базування (БРПЛ) BA-05, які були розроблені Організацією оборонних досліджень і розробок Індії (DRDO). Наземна версія перед прийняттям на озброєння востаннє була успішно випробувана 3 жовтня на полігоні Чандіпур в штаті Орісса на сході Індії, зазначає видання.

Двоступенева ракета з твердопаливними двигунами довжиною 10 м, діаметром 74 см і вагою 6,2 тонни здатна розвивати швидкість в 7 Маха або 2,4 км за секунду під час польоту на висоті 50 км і влучати в ціль зі швидкістю 4 Маха. Ракета розміщується в спеціальному транспортно-пусковому контейнері, що полегшує її транспортування і обслуговування.

Розгортання Shaurya буде здійснюватися в районах, визначених командуванням Стратегічних сил Індії за вказівкою Ради національної безпеки країни, зазначило видання.

За наявними даними, це будуть північно-східні райони Індії.

За повідомленням газети, нині DRDO продовжує успішні роботи зі створення балістичної ракети підводного базування K-5 з дальністю дії 5 тис. км. Вона є еквівалентом міжконтинентальної балістичної ракети наземного базування Agni-5, якою будуть оснащуватися ядерні підводні човни ВМС Індії класу Arihant.

Випробування такої ракети планується провести протягом майбутніх 15 місяців, а потім ними будуть оснащені дві індійські підводні човни.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ