Події

Екс-президент Киргизстану Атамбаєв звільнений з СІЗО

Засуджений за корупцію колишній президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв у ніч на вівторок звільнений з СІЗО Держкомітету національної безпеки Киргизстану, де перебував більше року, передав кореспондент "Інтерфаксу" з місця подій.

За його словами, Атамбаєва до протестувальників, які прорвались на територію ДКНБ, вивели самі співробітники спецслужби.

Частина прихильників тих, хто програв парламентські вибори політичних партій після захоплення будівлі парламенту в Бішкеку прийшли до будівлі ДКНБ, потім протаранили ворота і увійшли на територію спецслужби, без жодного опору.

Вони вимагали звільнення колишнього глави держави.

Атамбаєв був засуджений в червні у справі про незаконне звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва в 2013 році.

Крім цього, він підозрюється в організації масових заворушень і організації замаху на вбивство під час подій 7-8 серпня 2019 року в селі Кой-Таш (передмістя Бішкека). Кримінальні справи щодо нього розслідуються за статтями "Масові заворушення", "Хуліганство", "Вбивство", "Замах на вбивство", "Погроза або насильство щодо представника влади" і "Захоплення заручників".

Атамбаєв був президентом Киргизстану з грудня 2011 року до листопада 2017 року.

Місцеві ЗМІ також повідомляють, що учасники мітингу звільнили екс-прем'єра Киргизстану Жанторо Сатибалдієва.

У соціальних мережах поширюється відео виходу Сатибалдієва з виправної установи. Прихильники зустрічають його радістю і оплесками.

Сатибалдієва засудили до семи з половиною років позбавлення волі за корупцію при модернізації ТЕЦ Бішкека.

Звільнено також екс-прем'єр-міністра Сапара Ісакова, колишніх депутатів Равшана Жеенбекова і Садира Жапарова.

Зіткнення в Бішкеку почалися в понеділок після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту Киргизстану. Відразу кілька опозиційних партій заявили, що не визнають результати виборів унаслідок масових порушень і фальсифікацій під час виборчого процесу. Демонстранти вийшли на мітинг з вимогою скасувати результати голосування і оголосити повторні вибори.

В результаті спроб розгону маніфестантів міліцією із застосуванням водометів, сльозогінного газу і світлошумових гранат постраждали вже понад 100 осіб, більшість із них силовики.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ