Події

Оператор ГТС України розподілив 7,8 млн куб. м/добу річної потужності на дебютних аукціонах

Оператор ГТС України провів перші в історії аукціони з розподілу вільної гарантованої річної потужності на 2020-2021 газовий рік (розпочинається 1 жовтня) згідно з загальним європейським календарем аукціонів ENTSO-G, повідомила компанія у вівторок.

"Особливий інтерес викликали потужності точки виходу для прикордонних споживачів Молдови та потужності для імпорту зі Словаччини за точкою "Будінце", - зазначається в прес-релізі.

В аукціонах узяли участь п'ять компаній-замовників послуг транспортування природного газу, а сумарна розподілена потужність становить понад 7,8 млн куб. м на добу.

Згідно з оприлюдненими результатами, з 24,3 млн куб. м запропонованих потужностей у Будінце було розподілено 7,586 млн куб. м, а ціна виявилася рівною початковій і становить $4,45 за 1000 куб. м.

Інформація про компанії-учасників у підсумках торгів відсутня.

ОГТСУ нагадав, 20 липня 2020 року відбудуться аукціони з розподілу переривчастої річної потужності на 2020-2021 газовий рік. Будуть запропоновані вільні переривчасті потужності, зокрема імпорту з Польщі, Угорщини, та додаткові потужності для імпорту зі Словаччини на точці з’єднання "Ужгород/Вельке Капушани". На жаль, оператор словацької ГТС іще не поінформував ринок, який обсяг потужностей планується запропонувати зі словацької сторони на цій точці, уточнює український оператор. Він зазначає, що така ситуація робить імпортні потужності за точкою "Ужгород/Вельке Капушани" менш привабливими для трейдерів, оскільки вони не можуть спланувати стабільний режим роботи.

ОГТСУ нагадує, що починаючи з липня поточного року потужності 2020-2021 газового року в усіх точках міждержавного з'єднання розподіляються за процедурою аукціонних торгів, що посилює конкуренцію серед замовників послуг транспортування і забезпечує прозорий механізм доступу до використання можливостей ГТС. Потужності для виконання транзиту російського природного газу в обсязі 65  лрд м3 на 2020 рік та 40 млрд м3 на 2021-2024 роки були раніше заброньовані НАК "Нафтогаз України". В разі необхідності додаткових потужностей для транзиту вони купуватимуться на загальних засадах.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ