Події

У Держприкордонслужбі України пояснили про проїзд транзитом із країни "зеленої зони" через країну "червоної зони"

Громадяни, які приїжджають в Україну з країн із благополучною ситуацією щодо коронавірусної інфекції, вважаються громадянами з країни "зеленої зони" навіть якщо вони транзитом перетинали країну "червоної зони".

Начальник управління організації прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Юрій Лисюк на своїй сторінці у Facebook розповів, що якщо громадянин їде із країни "зеленої зони" транзитом через країну "червоної зони", наприклад, летить із Німеччини – це "зелена" країна, через Білорусь – це "червона країна", і потім прибуває в аеропорт "Бориспіль" (Україна), то вважається, що цей громадянин із "зеленої" країни.

"Тому під час перетину кордону з такими особами проводитимуться відповідні заходи, які передбачені для громадян країн "зеленої зони", – повідомляється на сайті МВС України.

Перелік країн, які за показниками захворюваності Covid-19 віднесені до "червоної" та "зеленої" зон, формує МОЗ України.

Як повідомлялося, під час карантину пропуск осіб з-за кордону здійснюється залежно від того наскільки поширене захворювання COVID-19 у країні, з якої прибула кожна конкретна людина.

Інформацію від МОЗ Держприкордонслужба отримує що три дні.

Країнами "червоної" зони вважаються ті, де кількість активних випадків захворювання Covid-19 становить понад 40 осіб на 100 тис.населення.

Як пояснив на брифінгу 17 червня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, під час в'їзду в Україну обсервацію можуть не проходити в тому разі, якщо людина не є громадянином країни, яка належить до "червоної зони" або не була там останні два тижні.

"Правило обсервації поширюється тільки на тих, хто перебував у країні з "червоної зони" протягом деякого часу, а саме 14 днів", – уточнив Степанов.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ