Події

Рада директорів МВФ розгляне нову програму stand-by для України 9 червня

Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) із затвердження нової програми фінансування stand-by для України заплановано на 9 червня, повідомляється в календарі ради на сайті фонду в середу.

Згідно з ним, на засіданні також буде дана оцінка попередньої програми EFF, відкритої в 2015 році.

МВФ 22 травня цього року повідомив про досягнення з українською владою угоди на рівні персоналу (staff level agreement) про нову 18-місячну програму stand-by (SBA) обсягом SDR3,6 млрд (що еквівалентно $ 5 млрд), щоб допомогти Україні впоратися з пандемією COVID-19.

"Новий SBA спрямований на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, щоб допомогти владі усунути наслідки шоку COVID-19, одночасно консолідуючи зроблені до сьогодні досягнення і просуваючи вперед важливі структурні реформи з метою зменшення основних вразливостей", - прокоментувала досягнуту угоду Іванна Владкова Голлар, яка очолювала команду співробітників МВФ у переговорах з Україною.

Передбачається, що перший транш складе $ 1,9 млрд і буде виділений одразу після схвалення програми радою директорів.

Позитивне рішення МВФ за новою програмою вже дозволило уряду країни отримати макрофінансову допомогу від ЄС (EUR500 млн) і відкриє кредит Світового банку (до $ 1,0 млрд).

Як повідомлялося, президент Зеленський, Нацбанк України та попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $5,5 млрд, розмір якої міг бути збільшений до $8 млрд. Це програма мала замінити 14-міс. програму stand-by на SDR2,8 млрд, або майже $3,9 млрд, яка була покликана підтримати країну в період президентських і парламентських виборів минулого року і яка завершилася 17 лютого цього року.

Україна змогла отримати за stand-by лише перший транш SDR1 млрд (майже $1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, проте у зв'язку зі зміною президента та уряду країни після виборів було вирішено розпочати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку фонду не було, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Проте у зв’язку з коронакризою Україна і МВФ замість EFF перейшли до обговорення 18-місячної програми stand-by на $5 млрд.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ