Події

У низці країн світу продовжують знімати надзвичайні заходи, введені у зв'язку з пандемією Covid-19

Чергова серія послаблень надзвичайних заходів, введених в зв'язку з пандемією Covid-19, очікується з початку тижня в низці країн світу.

У Туреччині з понеділка знімають обмеження на міжміське пересування, відкриваються ресторани, кафе і парки, спортивні майданчики, а також музеї. Крім того, люди зможуть знову відпочивати на пляжах. Відкриється і знаменитий стамбульський Великий базар. Відновиться внутрішнє авіасполучення, хоча на перших порах воно здійснюватиметься не в повному обсязі, розширення розкладу заплановано на середу. Зі Стамбула перші авіарейси відправляться в Анкару, Ізмір, Анталію і Трабзон.

Водночас в Туреччині збережеться обмеження на пересування для людей молодше 18 і старше 65 років.

Об'єкти громадського харчування відкриваються і в низці міст Європи. Зокрема, в Парижі з вівторка почнуть обслуговувати відвідувачів кафе за столиками на відкритому повітрі. "Ресторани і кафе - це душа нашого міста", - сказала, коментуючи ситуацію, мер Парижа Анн Ідальго. Відкриті простори кафе, барів і ресторанів будуть працювати як мінімум до вересня. Одночасно, виходячи з епідеміологічних норм, поки розсадка не буде дозволена всередині приміщень.

Аналогічні заходи планують прийняти і в Румунії. Крім того, в цій країні з понеділка відновиться внутрішнє і міжнародне як автотранспортне, так і залізничне сполучення. Також знімаються обмеження на безконтактні види спорту і на зібрання людей до 500 осіб із дотриманням соціальної дистанції.

Серед заходів ослаблення, прийнятих з понеділка владою Сербії, зазначена можливість збиратися до тисячі людей на відкритому повітрі. Відновляться і деякі програми для учнів старших шкіл, зокрема їм дозволять здійснювати навчальні екскурсії.

На Мальті в понеділок відновить роботу аеропорт, бари і спортзали, як очікується, відкриються пізніше на цьому тижні. Туристична влада країни обговорює можливість створення безпечних коридорів з країнами, що мають сприятливу статистику з Covid-19, зокрема з Австрією, Ізраїлем, Латвією, Литвою, Люксембургом, Норвегією, Сербією, Словаччиною та Чехією. Водночас туристів з Великої Британії, незважаючи на історично тісні зв'язки між країнами, на Мальті поки не прийматимуть.

"Це хвилюючий час для Мальти, ми повертаємося до нормального життя", - прокоментував ситуацію прем'єр-міністр острівної держави Роберт Абела.

Кордони з сусідами - Німеччиною, Норвегією, а також Ісландією пізніше в червні має намір відкрити Данія. Однак для Швеції Данія поки залишиться закритою.

Глава британського МЗС Домінік Рааб висловився за поступове зняття обмежувальних заходів. "Велика Британія не може жити в блокаді вічно", - сказав він в інтерв'ю телеканалу The Sky News. При цьому він закликав знімати обмеження обережно. У країні планується поступово почати відкривати магазини, школи, а також дозволити більш широкі приватні зустрічі.

Тим часом, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес звернувся до парламентаріїв з пропозицією продовжити низку обмежувальних заходів ще на два тижні, при цьому остаточне рішення він залишає за представниками місцевої влади. Водночас він стверджує, що це продовження стане останнім.

У свою чергу, в країнах Балтії також пом'якшують обмеження. Уряд Естонії з 1 червня дозволив перетинати кордон країни людям, які прибувають в країну з держав Євросоюзу або Шенгенського договору, а також з Великої Британії. Людина може в'їхати до Естонії, якщо у неї немає симптомів хвороби і до цього вона провела в перерахованих вище країнах не менше, ніж час, що дорівнює інкубаційному періоду Covid-19, тобто як мінімум останні 14 днів.

Після прибуття в Естонію слід провести 14 днів у карантині в разі, якщо людина приїхала з країни, в якій кількість хворих на 100 тис. населення перевищує 15. При прибутті з країни з меншою кількістю хворих, на карантині перебувати не потрібно.

З 1 червня до 30 червня можна проводити заходи, що збирають до 100 людей, замість дозволених 50. У приміщеннях також слід дотримуватися вимоги не перевищувати 50% від максимальної місткості і дотримуватися соціальної дистанції. Ці вимоги діють як для публічних заходів (кіно, театри, концерти, тощо), так і для зборів, а також казино і залів ігрових автоматів.

Вимоги для публічних заходів аналогічно повинні враховувати у своїй роботі основні школи, гімназії, професійні навчальні заклади і вузи, курси підвищення кваліфікації і відкриті молодіжні центри, а також організації, що займаються освітою за інтересами. Виняток становлять університети і наукові установи при організації науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.

На свіжому повітрі спортивні змагання можна проводити з глядачами, з огляду на те, що загальна кількість учасників також не повинна перевищувати 100 і організатор повинен забезпечити наявність засобів дезінфекції.

З 1 червня також планується повністю відкрити кордон Литви з Латвією, повідомляв литовський прем'єр Саулюс Скверняліс.

"Вільне пересування, не залишиться жодних постів і перевірок", - написав він у вівторок на сторінці в Фейсбуці.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ