У ЗС України скоротиться 17 генеральських посад, припустив Хомчак
У процесі реформи в Збройних силах України скоротяться 17 генеральських посад, заявив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.
"Припускаю, що зараз здивую багатьох наших критиків. У процесі нинішньої реформи в нашому війську скорочується 17 генеральських посад", - сказав він в інтерв'ю інформагентству Міноборони України "АрміяInform", опублікованому в середу.
Крім того, Хомчак зазначив, що до Верховної Ради подано законопроект про реформу генеральських звань.
"Ми запропонували нашим законодавцям ввести генеральські звання з національними особливостями, а саме: однозірковий, як в НАТО, бригадний генерал, двозірковий - генерал-хорунжий, тризірковий - генерал-поручик, і чотиризірковий - генерал. На жаль, не всі депутати до військових готові прислухатися, але ми продовжуємо переконувати: ця пропозиція базується як на нашій історичній спадщині, так і на світовій практиці", - пояснив він.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Міноборони реалізує 13 погоджених урядом експериментальні проєкти щодо закупівель, обліку, ППО і підтримки військових
14:44, 06.01.2026
Сирський: у 2025 році стан інженерного обладнання оборонних рубежів і "антидронового" захисту покращився
11:22, 02.01.2026
Українська команда" передала на передову 28 та 63 бригадам нову партію БПЛА - Палатний
17:35, 01.01.2026
З 1 січня усі закупівлі для ЗСУ передаються єдиній Агенції оборонних закупівель Міноборони – Шмигаль
12:52, 01.01.2026
Зеленський анонсував подальше посилення бойових підрозділів
19:33, 25.12.2025
ОСТАННЄ
Міненерго підтвердило, що внаслідок атаки РФ по енергетиці майже повністю знеструмлені Дніпропетровська і Запорізька області
23:26, 07.01.2026
"Укрзалізниця" перевела всі потяги в Дніпропетровській та Запорізькій області на резервну теплотягу
23:21, 07.01.2026
На Дніпропетровщині закликали запасатися водою, а в Запоріжжі очікують відновлення водопостачання
23:11, 07.01.2026
На Дніпропетровщині застосували аварійні відключення е/е через ворожу атаку
23:01, 07.01.2026
Ворожі БпЛА вдарили по Запоріжжю, в місті перебої зі світлом та водопостачанням