Рябошапка вважає ідею скасування закону про амністію учасників Революції гідності абсурдною
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка вважає ідею скасувати закон про амністію учасників Революції гідності абсурдною ідеєю, однак наголошує на необхідності внесення змін до нього з метою активізації розслідувань скоєних тоді злочинів.
"Про амністію у "справах Майдану": я вважаю це абсурдною ідеєю, і з юридичної точки зору, тому що це жодним чином не поліпшить ситуацію", - сказав генпрокурор, відповідаючи на питання про те, як він ставиться до намірів керівництва Держбюро розслідувань ініціювати скасування закону про амністію "майданівців" і таким чином можливості залучення їх до відповідальності.
Разом з тим, на думку генпрокурора, даний закон необхідно змінити.
"У ньому є одна норма, яка заважає розслідувати справи незалежно від того, хто міг бути особою, яка вчинила злочин. Ця норма, зокрема, стосується неможливості збирати докази, зберігати інформацію. І цю норму необхідно виправити", - пояснив Рябошапка.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Україна домоглася вилучення з мирного плану пункту про амністію – посол Стефанішина
11:16, 27.11.2025
В порядку денному Ради з’явився законопроєкт №11228-1 щодо амністії за злочини під час спецзавдань – ЦПК
11:31, 18.08.2025
Єврокомісар вказує на неможливість амністій в рамах мирного процесу за серйозні порушення гуманітарного права - меморандум
17:59, 09.07.2025
Дві третіх українців уважають прийнятною амністію вчителів та лікарів-колаборантів з окупованих територій - соцопитування
13:05, 15.02.2023
Обсяг податкової амністії перевищив 4,5 млрд грн
20:54, 25.08.2022
ОСТАННЄ
На Дніпропетровщині зазнали поранень дві жінки через ворожі обстріли - поліція
13:26, 27.12.2025
Росія наполягатиме на участі голосуванні українців в РФ та на окупованих територіях для невизнання виборів – Зеленський за даними розвідки
13:17, 27.12.2025
Зустріч з Трампом буде публічною – Зеленський
13:16, 27.12.2025
Зеленський на шляху до Трампа в США зупиниться в Канаді для розмови з Карні та лідерами Європи
13:11, 27.12.2025
Прокуратура: у Києві щонайменше 27 постраждалих, серед них діти 9 та 16 років, один загиблий