Події

Влада Іраку після загибелі Сулеймані зажадала від військових мінімізувати співпрацю з антитерористичною коаліцією США

Іракський уряд після вбивства іранського воєначальника Касема Сулеймані розпорядився, щоб військові до мінімуму скоротили взаємодію з коаліцією США в операціях проти угруповання ІД, повідомило агентство Associated Press (AP) з посиланням на низку джерел.

"Після вбивства Сулеймані іракський уряд вирішив в офіційному порядку поінформувати нас про те, щоб не було співпраці з очолюваною США міжнародною коаліцією в будь-якій операції і щоб ми не шукали їхньої підтримки", - заявив AP неназваний високопоставлений співробітник іракської розвідки.

Водночас командир елітної антитерористичної служби, бійці якої проходять тренування під керівництвом США в провінції Анбар, заявив, що процес бойової підготовки триває, але у військових операціях підтримки з боку США немає.

Зі свого боку представник коаліції полковник Майлз Каггінс раніше заявив, що після вбивства Сулеймані іракська сторона не запитувала підтримку з повітря, тому коаліція не проводила авіаудари.

3 січня стало відомо про загибель в Багдаді командувача іранським спецпідрозділом "Кудс" Касема Сулеймані і заступника командувача шиїтським ополченням Іраку Абу Махді аль-Мухандіса в результаті американської спецоперації, яка була проведена американськими військовими за вказівкою президента США Дональда Трампа.

5 січня коаліція на чолі з США призупинила операції проти ІД в Іраку, і того ж дня парламент країни прийняв резолюцію, яка не має обов'язкового юридичного характеру, з вимогою вивести американські війська з іракської території.

Виконуючий обов'язки глави іракського уряду Адель Абдул Махді заявляв, що США повинні вивести контингент з Іраку. Водночас він не став в односторонньому порядку розривати угоду про перебування іноземних сил на іракській території, залишивши цю проблему на розсуд наступного прем'єр-міністра.

30 січня іракське командування повідомляло, що ЗС Іраку і коаліція після тритижневої паузи відновили спільні військові операції.

За даними AP, в Іраку розміщено 5,2 тис. американських військовослужбовців, які надають місцевим силам допомогу в боротьбі з ІД.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ