ЄС взяв до відома постанову суду ООН про порушення М'янмою зобов'язань за Конвенцією про геноцид
Європейський Союз вважає, що М'янма має відповісти за грубі порушення прав людини, скоєні її силовиками в регіонах, населених нацменшинами, заявила в четвер Європейська зовнішньополітична служба (ЄЗС).
Вона повідомила, що ЄС взяв до відома постанову Міжнародного Суду ООН в Гаазі про тимчасові заходи у справі про порушення М'янмою її зобов'язань за Конвенцією про геноцид, зокрема щодо мусульманської меншини рогінджа.
Позов від імені Організації ісламських держав (ОІД) подала Гамбія на тій підставі, що запобігання геноциду є "універсальним правовим обов'язком" всіх країн.
"М'янма, - йдеться в заяві ЄЗС, - має усунути корінні причини своїх конфліктів у штаті Ракгайн, а також у штатах Качин і Шан. Залучення до відповідальності осіб, винних у порушеннях прав людини і гуманітарного права, є необхідною частиною цього процесу. М'янма має створити умови і сприяти добровільному, безпечному, гідному і сталому поверненню (з Бангладеш - ІФ) біженців рогінджа до М'янми".
Зазначені судом тимчасові заходи передбачають відповідальність влади М'янми за грубі порушення прав людини, вчинені деякими її військовослужбовцями і силами безпеки, захист всіх цивільних осіб і безперешкодний доступ гуманітарних організацій.
Справу було розглянуто в грудні минулого року, і цивільний лідер М'янми, лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі особисто була присутня на слуханнях в Гаазі. Вона просила відхилити позов. Вона допускає, що окремі військові злочини могли бути вчинені проти мусульман рогінджа, але біженці перебільшували зловживання.