Події

Індія провела успішне випробування балістичної ракети, здатної нести ядерний боєзаряд

Стратегічні сили Індії в суботу провели успішне випробування балістичної ракети середнього радіусу дії наземного базування Agni-III, здатної нести ядерну головну частину, повідомили представники командування.

Пуск ракети із дальністю 3 тис. км було здійснено з мобільної установки на полігоні на індійському острові Абдул Калам у Бенгальській затоці.

Це був перший пуск ракети такого типу, здійснений у темний час доби.

Ракета Agni-III, яка із 2011 року перебуває на озброєнні армії Індії, є твердопаливною і складається з двох ступенів. Її довжина сягає 17 метрів, діаметр - два метри, а стартова маса становить 50 тонн. Вона може нести боєголовку в ядерному та звичайному оснащенні вагою до 1,5 тонни.

Крім Agni-III Індія також має у своєму розпорядженні балістичні ракети Agni-I із дальністю 750 км, Agni-II із дальністю 2 тис. км, Agni-IV із дальністю 4 тис. км і Agni-V із дальністю 5 тис. км. Усі вони здатні нести ядерну боєголовку.

Перше випробування ракети великої дальності Agni-V було проведено ще у 2012 році. Як зазначали місцеві ЗМІ, в зоні ураження цієї ракети перебуває, наприклад, вся територія Китаю та інші віддалені території в Азії. У такий спосіб Індія фактично увійшла до клубу держав, які мають цей вид стратегічних озброєнь. Нині до нього входять Росія, США, Китай, Велика Британія та Франція.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ