Події

У Києві відбулася акція на підтримку нацгвардійця Марківа, в якій взяв участь Сенцов

У Києві відбулася акція на підтримку військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, засудженого в Італії до 24 років ув'язнення.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в понеділок активісти міжнародної ініціативи FreeMarkiv провели маніфестацію спочатку біля Міністерства закордонних справ України, а потім біля стін посольства Італії в Україні. Серед учасників акції дружина Марківа, нещодавно звільнений з ув’язнення в Росії кінорежисер Олен Сенцов, деякі колишні народні депутати України.

"Я ознайомився з цією справою і прийшов сюди тому, що вважаю Марківа невинуватим. Я розумію італійських громадян, розумію сім'ю загиблого журналіста Роккеллі. Те, що Віталій там був, не означає, що він убив цього журналіста, і в суді це не було доведено. Це однозначно політична справа. Я сподіваюся, що наше громадянське суспільство і держава зроблять усе, щоб Марківа було звільнено", - зазначив Сенцов під час акції.

Активісти вимагали справедливого суду та активізації вирішення питання звільнення Марківа, який, як вони переконані, був незаконно засуджений в Італії нібито за сприяння в умисному вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу Слов'янська Донецької області в травні 2014 року.

Українським дипломатам вони передали запит про те, як просувається питання щодо подання апеляції у справі Марківа до італійського суду. У посольство Італії вони передали лист із вимогами справедливого суду для українського нацгвардійця.

Учасники акції закликали італійську владу та судову систему не керуватися російським трактуванням подій на Донбасі.

Як повідомлялося, нацгвардійця Марківа, який має подвійне громадянство України та Італії, затримали в Італії 30 червня 2017 року за підозрою у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу Слов'янська Донецької області в травні 2014 року.

Прокуратура Павії просила засудити Марківа до 17 років ув'язнення за сприяння в умисному вбивстві Роккеллі. Згідно з аргументами сторони обвинувачення, старший сержант Нацгвардії України Марків не скоював злочину вбивства, але інформував керівництво НГУ про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, у свою чергу, контактували з військовими Збройних сил України, які, за твердженням прокуратури, з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.

12 липня італійський суд засудив Марківа до 24 років позбавлення волі, визнавши його винним у сприянні умисному вбивству італійського фотокореспондента Роккеллі в 2014 році.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що рішення італійського суду буде оскаржено.

24 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Ради міністрів Італійської Республіки Джузеппе Конте, під час якої співрозмовники обговорили і вирок суду Марківу.

Глава Української держави запропонував правову допомогу Україні в проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті фотокореспондента Роккеллі. Він висловив занепокоєння невиправдано жорстким рішенням суду і наголосив на важливості неупередженого розгляду цієї справи італійським Апеляційним судом.

24 вересня під час зустрічі з Конте в Нью-Йорку Зеленський запропонував створити спільну слідчу групу для з'ясування обставин загибелі Роккеллі, в причетності до якої звинувачують Марківа. Президент України зазначив, що очікує всебічного та об'єктивного розгляду справи Марківа.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ