Події

У школах поблизу Нотр-Даму проведуть санітарні роботи через загрозу забруднення свинцем

В освітніх установах, розташованих у безпосередній близькості від Собору Паризької Богоматері, проведуть санітарні роботи, щоб переконатися, що в приміщеннях немає небезпечного для людей рівня вмісту свинцю, повідомляють французькі ЗМІ.

Заступник керівника з питань охорони здоров'я мерії Парижа Арно Готьє заявив, що такий захід є необхідним для того, щоб упевнитися, що "ризик зараження свинцем мінімальний".

За його словами, в школах до кінця липня буде проведене "ретельне прибирання" за рекомендацією санітарних служб.

За даними власного розслідування порталу "Медіапар", опублікованого раніше в четвер, "рівень вмісту свинцю, зафіксований у школах поряд з собором, іноді в десять разів перевищує допустимий рівень".

Тим часом, за словами Готьє, проведені з ініціативи влади дослідження не виявили рівня свинцю, який міг би викликати стурбованість.

Ще в кінці квітня префектура поліції Парижа повідомила про забруднення свинцем території, розташованої поблизу собору. У крові одного з дітей, які проживають поруч з Нотр-Дамом, був зафіксований підвищений рівень вмісту цієї речовини.

Забруднення свинцем сталося під час пожежі, оскільки в несучій конструкції собору і його шпилі містилася ця речовина.

Сильна пожежа сталася в соборі Паризької Богоматері 15 квітня. Пожежа почалася на будівельних лісах, зведених над дахом собору в зв'язку з реставрацією. Собору завдано значної шкоди: обрушилися шпиль будівлі і дах.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Нотр-Дам необхідно відновити за п'ять років. Такі терміни викликали подив у багатьох французьких архітекторів, переконаних, що в реальності подібні роботи займуть набагато більше часу.

Собор Паризької Богоматері знаходиться в самому центрі Парижа і є символом французької столиці, а також одним з найвідоміших пам'ятників в Європі. Він зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період з 1163 до 1345 року.

Щорічно собор відвідують 14 млн людей. Окрім того, собор Паризької Богоматері фігурує в низці художніх творів - насамперед, в однойменному романі Віктора Гюго.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ