Події

Наслідний принц Саудівської Аравії розпочав кампанію з переслідування інакомислячих за рік до вбивства журналіста Хашкаджі

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман санкціонував секретну кампанію з метою змусити замовкнути інакомислячих громадян свого королівства більш ніж за рік до вбивства журналіста Джамаля Хашкаджі, повідомляє The New York Times з посиланням на американських чиновників, обізнаних з секретними звітами розвідки.

Згідно з даними співрозмовників видання, за наказом принца-наступника було створено спеціальну групу оперативників, яка, починаючи з 2017 року, провела десяток операцій, що включають спостереження, викрадення, затримання і катування саудівських громадян, а також вбивство журналіста Washington Post.

Як повідомили джерела газети, група контролювалася Саудом аль-Кахтані, консультантом із засобів масової інформації наслідного принца. Його заступником був співробітник служби безпеки Саудівської Аравії Махер Абдулазіз Мутреб. Іншим оперативником у команді був Таар Галеб аль-Харбі, член королівської гвардії.

Відзначається, що Махер Абдулазіз Мутреб і Таар Галеб аль-Харбі нині перебувають під слідством в Ер-Ріяді за обвинуваченнями у вбивстві Дж.Хашкаджі, а Сауд аль-Кахтані утримується під домашнім арештом. У зв'язку з цим, підкреслює видання, неясно, чи продовжує група свою роботу.

На думку співрозмовників видання, репресії в Саудівській Аравії різко загострилися після того, як Мухаммед бен Салман став наслідним принцом у 2017 році.

Відтоді були затримані десятки священнослужителів, інтелектуалів і активістів, а також людей, які розмістили критичні або саркастичні коментарі про уряд у Twitter.

"Ми ніколи не бачили такого масштабу. Такий дисидент, як Джамаль Хашкаджі в минулому не потребував би таких зусиль", - заявив виданню Брюс Рідель, колишній аналітик ЦРУ.

Зі свого боку, прес-секретар посольства Саудівської Аравії у Вашингтоні повідомив, що королівство "дуже серйозно ставиться до будь-яких тверджень про жорстоке поводження з підсудними, які очікували суду, або ув'язненими, які відбувають покарання".

"Саудівські закони забороняють тортури і притягують до відповідальності осіб, причетних до таких зловживань владою, а судді не можуть розглядати свідчення, отримані під тиском", - додав він.

За його словами, державний прокурор королівства і комісія з прав людини Саудівської Аравії розслідують "недавні затвердження".

Дж.Хашкаджі, який працював на американське видання Washington Post, був убитий в будівлі консульства Саудівської Аравії у Стамбулі 2 жовтня 2018 року. Тіло журналіста так і не було знайдено.

Розслідування цієї справи окремо проводять турецька та саудівська влада, тоді як деякі ЗМІ пов'язували вбивство з принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Салманом Аль Саудом.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ