Події

"Київводоканал" оголосив про рейди з виявлення незаконних пунктів зливу стічних вод

"Київводоканал" розпочинає рейди у столиці для виявлення незаконних пунктів зливу рідких побутових відходів (РПВ), просить мешканців міста повідомляти про відомі їм такі пункти.

Згідно з повідомленням "Київводоканалу" в четвер, за сприяння киян уже було виявлено незаконний пункт зливу РПВ на відомчій території "Укртелекому" на вул. Академіка Заболотного.

За словами заступника головного інженера управління експлуатації каналізаційних мереж "Київводоканалу" Андрія Кобзаря, за день на об'єкті "зливалися" до 15 автомобілів, а пік припадав на вихідні, оскільки в цьому районі багато приватних садиб.

Згідно з прес-релізом, абоненту "Укртелеком" було вручено припис про доступ на територію для обстеження місця зливу та надання дозвільних документів на скид стічних вод, які за фактом не було. В результаті було виявлено місце зливу до міської каналізаційної мережі Ø500 мм через дві чавунні труби Ø100 мм. Складено відповідний акт та прийнято рішення про відключення від водовідведення за незаконні дії на період розслідування справи.

Окрім цього, під час обстеження було виявлено відсутність технічних умов та проектної документації на підключення до водопостачання, в результаті об'єкт було відключено і від водопостачання.

"Київводоканал" нагадує, що, згідно з технологією, перед потраплянням на споруди Бортницької станції аерації (БСА) стічні води мають бути розбавлені до необхідної концентрації. Залпові скиди стічних вод у непередбачених для цього місцях виводять з ладу каналізаційні колектори, обладнання на насосних станціях, шкодять довкіллю.

Як повідомляє прес-служба, нині на балансі "Київводоканалу" - чотири зливні станції для асенізаторів у різних частинах міста (просп. Перемоги, просп. Визволителів, Столичне шосе і вул. Колекторна), які побудовані відповідно до всіх чинних нормативів та оснащені сучасним обладнанням.

Компанія зазначає, що, окрім залпових скидів до каналізації, недобросовісні асенізатори зливають стоки і в інших непередбачених для цього місцях, чим завдають значної шкоди довкіллю. Є випадки зливу фекалій у найближчих лісах, посадках, на полях і пустирях, а також в дощову каналізацію, яка не передбачає очищення стоків.

За даними "Київводоканалу", послугами асенізаторів користуються переважно жителі приватного сектора, що не мають доступу до централізованої каналізації. Компанія просить клієнтів перевіряти наявність договору з "Київводоканалом" у перевізників рідких побутових відходів.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ