Єврогрупа підтримала кандидатуру голови ЦБ Ірландії на пост у раді керуючих ЄЦБ
Міністри фінансів держав єврозони підтримали кандидатуру голови Центробанку Ірландії Філіпа Лейна на пост у раді керуючих Європейського центрального банку (ЄЦБ), йдеться в заяві Єврогрупи.
Місце в раді керівників звільняється 31 травня 2019 року, коли закінчується восьмирічний термін служби головного економіста ЄЦБ Петера Прата на цій посаді.
Ф.Лейн є єдиним кандидатом на місце, що звільняється. Міністри фінансів єврозони обговорили його кандидатуру в понеділок і направлять офіційні рекомендації Європейській Раді у вівторок, 12 лютого.
Остаточне рішення про призначення буде прийнято лідерами держав Євросоюзу на саміті в Брюсселі 22-23 березня.
Нині 49-річний Ф.Лейн очолює консультаційний технічний комітет Європейської ради з системних ризиків (European Systemic Risk Board, ESRB).
Новий член ради керуючих ЄЦБ вступить на посаду 1 червня 2019 року на восьмирічний термін без можливості його продовження.
Ірландія є єдиною з країн єврозони, представник якої ніколи не входив до складу ради керуючих ЄЦБ.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Держсекретар Міноборони Малашкін претендує на аналогічну посаду в Міненерго
12:09, 15.01.2026
Голова комітету Ради Маслов є кандидатом на міністра юстиції, а Мудра залишається заступником керівника ОП
17:13, 10.01.2026
Зеленський: поки немає кандидатури на посаду заступника керівника ОП на економічному напрямку
15:01, 07.01.2026
Європейський центральний банк відмовився від ролі фінансового гаранта в разі використання ЄС російських заморожених активів
10:23, 02.12.2025
Дезінфляційний процес у єврозоні завершився - Лагард
17:39, 11.09.2025
ОСТАННЄ
Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО
23:18, 20.01.2026
У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки
22:37, 20.01.2026
Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну
22:24, 20.01.2026
Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб
22:12, 20.01.2026
Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка