Події

Японія вийде з Міжнародної китобійної комісії та відновить промисел китів

 Уряд Японії ухвалив рішення вийти з Міжнародної китобійної комісії (International Whaling Commission, IWC) із липня 2019 року, пише Financial Times.

Після цього країна припинить вилов китів в Антарктиці з науковою метою і може розпочати промисел китів у своїх територіальних водах та у виключній економічній зоні вперше з 1986 року.

Рішення викликане суперечностями з іншими країнами-членами IWC, які блокували пропозиції Японії відновити полювання на китів, популяціям яких ніщо не загрожує.

"У IWC два завдання - підтримка чисельності китів та організований розвиток китобійної галузі", - заявив головний секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга. "Попри те, що наукові дані свідчать про великі популяції китів певних видів, інші члени IWC відмовилися робити кроки у напрямку спільної позиції щодо ефективного управління ресурсами", – додав він.

Зазначено, що вихід Японії з IWC не означає, що країна розпочне безконтрольний вилов китів. По-перше, попит на китове м'ясо в країні невисокий, і велика частина цього продукту, що добувається з науковою метою, опиняється в держсховищах. По-друге, Японія, як і раніше, підпорядковується положенням Конвенції ООН з морського права, яка приписує міжнародну співпрацю з китобійних питань.

За словами Йо.Сугі, "китобійний промисел в Японії здійснюватиметься відповідно до норм міжнародного права та в межах квот, розрахованих за стандартами IWC".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ