Події

ФСБ намагалася вплинути на візовий центр для видачі британських віз Петрову і Боширову - ЗМІ

Співробітники ФСБ намагалися вплинути на візовий центр, щоб допомогти оформити британські візи Олександру Петрову і Руслану Боширову, яких в Великобританії звинувачують в причетності до інциденту в Солсбері, повідомляють в п'ятницю видання The Insider і Bellingcat з посиланням на колишнього співробітника візового центру.

Видання розповідають, що вони отримали низку документів від США колишнього співробітника авторизованого візового центру TLSсontact, який попросив притулок.

Екс-співробітник центру, якого видання називають Вадимом Мітрофановим, повідомив, що ФСБ за допомогою спеціальної системи мала доступ "до всіх відеокамер всередині візового центру". Крім того, за даними видань, в розпорядженні ФСБ була діаграма внутрішньої комп'ютерної мережі візового центру.

Також, ФСБ, за твердженням співрозмовника видань, як мінімум один раз безуспішно намагалася влаштувати до візового центру свого співробітника.

Крім того, повідомляють The Insider і Bellingcat, співробітники ФСБ повідомляли В.Мітрофанову, що вони хочуть забезпечити безперешкодне отримання британських віз для "кіількох людей".

За словами В.Мітрофанова, співробітник ФСБ, з яким він контактував, хотів, щоб кілька паспортів потрапили до консульства без перевірки у візовому центрі. Але В.Мітрофанов пояснив, що таке зробити неможливо без допомоги когось безпосередньо в британському консульстві, і більше вони до теми не поверталися, пише The Insider.

"Це відбувалося навесні 2016 року, і вже через кілька місяців Петров і Боширов вперше з'явилися на території Великобританії", - пише The Insider.

The Insider звернувся до консульства Великобританії, де виданню розповіли, що візовий центр TLScontact "виконує адміністративну роль і не впливає на процес прийняття рішень про візовий режим". "Тому вони жодним чином не можуть впливати на остаточне рішення щодо видачі візи", - заявили в консульстві.

За словами В.Мітрофанова, коли він дізнався про отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері, він, перебуваючи в США, звернувся до ФБР і розповів про свої контакти з ФСБ, там йому порадили звернутися до ЦРУ або MI6, пише The Insider. З ЦРУ В.Мітрофанов не зв'язався, але відправив дані в Mi5, однак відповіді не отримав, зазначає видання.

На початку березня 2018 року в британському містечку Солсбері у важкому стані були виявлені екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Британський прем'єр Тереза Мей пізніше заявила в парламенті, що Скрипаля отруїли нервовопаралітичною речовиною "Новачок" (А-234), розробленою в Росії.

У Москві відкинули ці обвинувачення, заявивши, що хімічну зброю РФ знищила в 2017 році під контролем Організації із заборони хімічної зброї.

Лондон назвав виконавцями замаху на Скрипаля російських громадян Олександра Петрова і Руслана Боширова, які є, за твердженням британських спецслужб, агентами ГРУ.

Раніше саме інтернет-видання Bellingcat спільно з The Insider оголосило, що йому вдалося з'ясувати справжнє ім'я Руслана Боширова, за версією Bellingcat, це полковник ГРУ Анатолій Чепіга.

Також Bellingcat і The Insider повідомляли, що реальне ім'я О. Петрова - Олександр Мишкін.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ