РФ, зупиняючи нібито в рамках "боротьби з піратством" в Азовському морі судна, що слідують до українських портів, зловживає своїми правами - Зеркаль
Росія зловживає своїми правами із перевірки суден в Азовському морі, прикриваючись боротьбою з піратством, заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.
"Те, що Росія продовжуватиме зловживати своїми правами, ми вже бачимо в Азовському морі, де триває постійне зловживання зупинкою кораблів, блокуванням українських портів. Все це відбувається із використанням міжнародної морської конвенції", - сказала вона на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що необхідно знати для успішного руху вперед "в середу в Києві.
За словами заступниці міністра, в деяких випадках країна може використовувати військові засоби для перевірки транспортних засобів щодо, наприклад, причетності до піратства.
"Саме цією боротьбою з піратством зараз прикривається Росія, блокуючи рух через Керченську протоку до українських портів", - пояснила О.Зеркаль.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Радники Трампа в Парижі обговорили з Дмитрієвим план США щодо миру в Україні і очікують реакції Путіна - ЗМІ
02:26, 09.01.2026
Зеленський попередив про можливий новий російський масований удар вночі
19:11, 08.01.2026
РФ досі не може відновити свій військовий потенціал після спецоперації "Павутина" - джерело в спецслужбах
15:23, 08.01.2026
Американський Мін'юст після захоплення танкера під російським прапором відстежує кілька інших суден - генпрокурор США
11:17, 08.01.2026
Під Покровськом знищили опорний пункт армії РФ
05:38, 08.01.2026
ОСТАННЄ
Ракета, якою ворог атакував Львів, рухалася зі швидкістю близько 13 тис. км/год – ОК "Захід"
04:00, 09.01.2026
У Києві пошкоджено критичну інфраструктуру, є перебої з електропостачанням – мер
03:47, 09.01.2026
КМВА: унаслідок російської атаки в Києві вже 13 поранених
03:40, 09.01.2026
На Київщині з підвального приміщення приватного будинку деблоковано чотирьох постраждалих, серед них 5-річна дитина – ОВА
03:32, 09.01.2026
У Києві вже четверо загиблих: серед них медик, шість осіб поранені