Події

Російські тюремники не пустили до Сущенка адвоката - Фейгін

 До засудженого російським судом за шпигунство на 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка не пускають адвоката, повідомив правозахисник Марк Фейгін.

"Щойно мені повідомив адвокат (якого не позбавили статусу і що представляє інтереси Романа Сущенка разом зі мною протягом двох років), що його також не пускають до підзахисного в СІЗО "Лефортово", - написав М.Фейгін на своїй сторінці в мікроблозі Twitter у середу .

Крім того, правозахисник зазначив, що вже в понеділок Р.Сущенка можуть відправити на етап.

Раніше М.Фейгін повідомив, що йому не вдалося потрапити до Р.Сущенка в Лефортово.

"Мене не пустили до Романа Сущенка, хоча я був першим у черзі, під приводом, що вирок набув чинності, а я, будучи захисником за ст.49 КПК не можу відвідувати тепер Сущенка. Саме для цього і позбавляли мене статусу, щоб почати тиснути на Романа у в'язниці", - написав правозахисник.

У свою чергу М.Фейгін наголосив, що є представником засудженого українського журналіста в ЄСПЛ, і як засудженого може його відвідувати за ст.6, 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 46, ч. 1 ст. 48, ч. 2 ст. 45, ч. 4 ст. 15, ч. 1 ст. 17 Конституції РФ, ч. 3 ст. 47 КПК РФ.

Як повідомлялося, Р.Сущенка Мосміськсуд визнав винним у шпигунстві (ст. 276 КК РФ) і засудив до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Слухання у справі і в суді першої інстанції, і в апеляційному, відбувалися у закритому режимі, оскільки матеріали розслідування мають гриф "повністю таємно".

Своєї вини Р.Сущенко категорично не визнає. Як заявляв захисник українця М.Фейгін, його довіритель працював власним кореспондентом агентства "Укрінформ" у Парижі, а до Росії приїхав із приватним візитом, щоб зустрітися з родичами.

12 вересня 2018 року Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту.

Пізніше Марк Фейгін повідомив, що Р.Сущенко готовий написати прохання про помилування. "Роман готовий написати цей нещасний папірець із проханням про помилування. Неважливо, що ти напишеш, головне – опинитися в Києві. Він провину як не визнав, так і не визнає, але прохання про помилування абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину", - наголосив М.Фейгін.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ