Події

Археологічні знахідки на території Києво-Печерського заповідника XII століття найближчим часом буде законсервовано

Археологічні знахідки, фрагменти фортифікаційних стін XII століття, знайдені цього року на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника найближчим часом будуть законсервовані, і з часом над ними, можливо, буде зведено павільйон для експонування, повідомив кандидат історичних наук Сергій Тараненко.

"Консервація (знайдених об'єктів - ІФ) буде у будь-якому разі, найближчі два-три тижні ми засиплемо піском", - розповів С.Тараненко журналістам у середу в Києві.

Також знахідки затягнуть спеціальною плівкою, щоб туди не потрапляла волога.

За словами експерта, об'єкти, можливо, будуть законсервовані на 2-3 роки, проте є бажання відкрити їх для експонування, і звести над ними павільйон вже наступного року. "Хочемо зробити павільйон, інформаційний центр, але музейного проекту ще не існує, є лише бажання" - зазначив С.Тараненко.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в середу, в День археолога в Києво-Печерському заповіднику журналістам презентували залишки фортифікаційних стін XII століття.

За словами С.Тараненка, який очолював археологічні роботи, відправною точкою для дослідження були відкриття археолога Володимира Богусевича у 1951 році, коли було вперше відкрито і частково досліджено невелику ділянку стіни.

Археолог зазначив, що в цьому році розкопки на території Митрополичого саду проводили співробітники науково-дослідного сектора археології науково-дослідного відділу історії та археології заповідника з допомогою студентів-істориків Київського університету ім. Бориса Грінченка.

"Залишки монументальної конструкції давньоруського часу різного ступеня збереження: фундаменти, фундаменти і цоколь і напівзруйновані фрагменти стіни. Знайдена пам'ятка є унікальною, оскільки, крім цих лаврських мурів, в Україні відомі лише два об'єкти монументальної фортифікації давньоруського часу", - розповів С.Тараненко.

За його словами, стіна є завдовжки 212 метрів. Археологи зробили 6 траншей, в яких видно залишки стіни.

С.Тараненко розповів, що наразі невідомо, якої саме висоти була стіна, але очікується, що вона була не більше чотирьох метрів, оскільки навіть в ті часи будівництво такої стіни було "дорогим задоволенням". Але щоб точно сказати висоту фортифікаційного укріплення, необхідно продовжити додаткові дослідження.

Експерт розповів, що в XIII столітті стіну було зруйновано, і дослідження підтверджують, що протягом наступних століть її розбирали на будівельні матеріали. "У різних траншеях ми бачимо різні ступені збереження цих фундаментів", - додав він.

За словами С.Тараненка, під час розкопок отримано близько 1500 знахідок, серед яких майже 100 фрагментів давньоруської цегли-плінфи. Також серед знахідок, за словами археолога, є фрагмент давньоруського металевого литого втулкового браслета з плетеним орнаментом і дві свинцеві пломби XI - XVIII століть з князівськими знаками з обох сторін.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ