Події

Державіаслужба припускає можливість зміни обмежень на польоти дронів вагою до 2 кг

(Оновлена)

 Державна авіаційна служба допускає можливість перегляду встановлених обмежень на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, зокрема поруч з місцями масового скупчення людей (без попереднього отримання дозволу на польоти).

Про це йдеться в позиції служби, оприлюдненій на сайті відомства.

Обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг встановлені Тимчасовим порядком використання повітряного простору України.

Згідно з ним, крім тих, хто управляє дронами масою понад 2 кг, пілоти легких безпілотників тепер також зобов'язані дотримуватися певних правил.

Зокрема, без інформування і отримання дозволів від відповідних відомчих органів польоти можуть виконуватися тільки вдень і за дотримання низки умов.

Заборонено літати над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами палива, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин і т. Д.

Центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, залізниці державного і регіонального значення, дороги державного значення і лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями і СІЗО, а також об'єктами під охороною, списки яких визначені Міноборони, МВС, Держприкордонслужбою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, іншими військовими і правоохоронними органами.

Також заборонено літати над "іншими важливими державними і потенційно небезпечними об'єктами", проте їхнього переліку та критеріїв у тексті не вказано.

Над названими об'єктами можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації і т. Д.

Крім того, заборона на польоти поширюється на місця аварій і катастроф, зони спецоперацій, зокрема поліцейських, зони проведення АТО і зони, "визначені для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона".

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/ч), висоту (50 м), відстань від пілота (не більш ніж 500 м) і відстань від сторонніх осіб - не ближче 30 м, для дітей до 12 років - не ближче 50 м , для груп із понад 12 осіб - не ближче 150 м.

В інших випадках польоти безпілотників масою до 2 кг включно і всі без винятку польоти безпілотників масою понад 2 кг виконуються в межах заборон/обмежень використання повітряного простору (ВПП) з дотриманням вимог за поданням заявок на ІВП, отримання дозволів та умов ІВП, інформування органів управління повітряних сил ЗСУ, органів Державної прикордонної служби України, а також відповідних органів, що відповідають за управління польотами.

"Разом з тим, Державіаслужба залишається відкритою для діалогу щодо норм, встановлених тимчасовим порядком використання повітряного простору, що стосується використання повітряного простору безпілотними літальними апаратами", - наголошується в повідомленні відомства.

У Державіаслужбі також повідомили, що 19 червня в Міністерстві інфраструктури відбудеться громадське обговорення проекту авіаційних правил "Правила надання дозволів на виконання польотів повітряних суден у повітряному просторі України", в рамках якого пропонується обговорити питання, пов'язані з тимчасовим порядком використання повітряного простору України зокрема для дронів.

Як повідомлялося, в травні 2017 року Державна авіаційна служба України запропонувала ввести реєстрацію всіх безпілотних повітряних суден (БВС), що мають масу понад 250 м.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ